Son Dakika
 • Göztepe'de Samed Hollanda'da Kampa Katılacak.
  Göztepe'mizin prensipte anlaşma sağladığı Menemen Belediyesporlu golcü Samed Ali Kaya'nın 19 Temmuz'da başlayacak Hollanda kampına dahil olacağı belirtildi.
 • Grillo Göztepe'ye Çabuk Alıştı
  Göztepe'mizin Velez Sarsfield takımından transfer ettiği 25 yaşındaki Arjantinli stoper Fausto Grillo, takıma çabuk alıştığını söyledi.
 • Göztepe 2 - 0 Altınordu
  Göztepe'miz yeni sezon hazırlıkları kapsamında Erzurum'da Spor Toto 1'inci Lig temsilcisi Altınordu ile oynadığı ilk özel maçı Castro ve Hakan Sepil'in attığı gollerle 2-0 kazandı.
 • Göztepe, aradığını 2. Lig'de buldu!
  Süper Lig'de mücadele eden İzmir temsilcisi Göztepe, Menemen Belediyespor'da forma giyen golcü oyuncu Samed Ali Kaya'yla anlaştı.
 • "Yeni Göztepe'ye hazır olacağız"
  Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, "Bu sene ile ilgili beklentim, bu seneyi de kazasız belasız atlatalım, yeni stadımızda yeni Göztepe'ye hazır olacağız." dedi.
 • Göztepe'de transfer zirvesi
  Süper Lig'de yeni sezon hazırlıklarını Erzurum'da sürdüren Göztepe'de kampa çıkarma yapan Başkan Mehmet Sepil, teknik direktör Bayram Bektaş'la bir araya geldi.
 • Göztepe şut çalıştı
  Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü
 • Göztepe İlk Kez Sahada
  Süper Lig'de yeni sezona Erzurum kampında hazırlanan Göztepe, teknik direktör Bayram Bektaş yönetimindeki ilk hazırlık maçını yarın ligdeki rakiplerinden Aytemiz Alanyaspor'la oynayacak.
 • Fausto Grillo Göztepe'mizde
  Arjantin'in Velez Sarsfield takımında forma giyen defans oyuncusu Fausto Grillo ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladık.
 • Göztepe'de forvet için rota Abel Hernandez
  Göztepe, son olarak İngiltere'de Hull City formasını giyen Uruguaylı forvet Abel Hernandez'le görüşüyor.
Lanet Olası Futbol for Vendetta

Lanet Olası Futbol for Vendetta

Gencecik bir insan öldürüldü üzerinde sadece forması olduğundan dolayı, rakip takım formasını giyen birisi tarafından. Tam o sırada lig bitti ortalık yatıştı dedik. Her yaz olduğu gibi transfer haberlerini beklemeye başladık. Renklerin kardeşliği bu sene de sağlanamamıştı. Oysa aralarında herhangi bir dini, politik ya da sınıf ayrımı yoktu. Nefret devam ediyordu. Hem de şiddetlenerek. Herkesin içten içe ettiği dua, önümüzdeki sezon bu gerilimin daha vahim sonuçlara mal olmaması yönündeydi. Ta ki 31 Mayıs 2013 tarihine kadar...
http://i.imgur.com/FYYOAmH.jpg
Taksim'deki Gezi Parkı'na yapılması muhtemel binaların yol açacağı ağaç kıyımına tepki olarak doğan Gezi Parkı Eylemi farklı siyasi kesimden birçok insanı yan yana getirdi. Hemen her kesimin destek verdiği bu eyleme tabi ki taraftar gruplarının vereceği cevap çok netti. Destek!
Evet, ötekileştirme oyununa gelmemişti renklerin kardeşliğine inananlar. Anlamışlardı ortak bir paydada birleşebileceklerini.
http://i.imgur.com/CV1oIbb.jpg
Sadece 3-5 ağaç için miydi bu birbirlerini bir kaşık suda boğmak için fırsat kollayanların gösterdiği direniş kardeşliği? Yoksa sıkça tekrarlandığı gibi birkaç çapulcunun durumdan vazife çıkararak üstlerine formalarını giyip sokaklara dökülmesi miydi?
Hayır hayır bu öyle bir şey değildi. Orada sağcısı da vardı solcusu da. Hatta dindarı da vardı iktidar partisine oy vereni de. Bu bir salt sivil hareketti. Ve tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya Türk halkının isterse nasıl birlik ve beraberlik içinde dahi olacağını gösterme günüydü.
Olayın siyasi tarafına bakmak gerekirse elbette devletin büyük hataları vardır durumun bu noktaya gelmesinde. Ve birçok kez durumu kurtarma ve halkın gözünde sempati kazanma şansı varken neden olduğunu anlamadığımız şekilde bu fırsatlar geri tepildi. Bu yazı yazılırken hala bu şans devam ediyor. Ancak geri adım atılacakmış gibi görünmüyor. En azından iktidarın en tepesi tarafından. Umarım etrafındakilerin sesine kulak verir de bir an önce çığırından çıkan bu iş tatlıya bağlanır.
http://i.imgur.com/9w52UYQ.jpg
Tekrardan topa girmek gerekirse, 4 gündür meydanlarda gördüğümüz manzaralar aslında hepimizin görmek istediği ve özlediğimiz manzaralardı. Zorda kalan rakip takım taraftarlarına yardım eden insanlar, kol kola yürüyen marjinal (!) taraftar grupları ve üstündeki formayla boynundaki atkının renklerinin tamamen birbirine zıt olduğu insanlar. Hlbuki böyle olmaması gerekirdi. Nasıl olur da birGalatasarayFenerbahçeatkısı takardı? Yakması gerekmez miydi? Ya da birFenerbahçeli nasıl olur da yaralıGalatasaraylı bir taraftara yardım ederdi. Düşene bir tekme de kendisinin atması lazım değil miydi? Bunca zamandır bir takım çevreler bize bunları öğretmişlerdi.Beşiktaşçarşısının içinde insanlar ne haklaGalatasarayveFenerbahçeforması giyebilirlerdi? Karşıyaka ve Göztepe yan yana yürüyemezlerdi. Adana ve Adana Demir bayrakları birbirlerine 5 metreden fazla yaklaşamazdı. Bu insanların birbirlerini gördükleri yerde kavga edip etrafa ve polise saldırmaları gerekirdi.
Hayır! Olmadı! Bu sefer insanları ayırmayı gerçekleştiremediniz. Tam ümidi kesmişken onu gördük karşımızda. Evet, şarkıda da söylendiği gibi onu gördük karşımızda. Yeşili. Türk halkının birleştirici rengi oldu son bir haftada. Ve pek tabi futbol taraftarlarının da. Şimdi herkesin içten içe ettiği tek bir dua var. Umarız bu güzel kardeşlik yeni sezonda da devam eder. Ağustos ayında oynanacak Süper Kupa finali bunun için iyi bir adım olabilir mi? Kesinlikle.
Gezi Parkı protestosunun bir kazananı olacak mı bilemiyorum ancak biz taraftarlar çok şey kazandık bile...
  Ne demişti V, V for Vendetta filminde?Remember remember 5th September.Lanet olası futbol for vendetta'da ise futbol taraftarları artık şunu söyleyecekler;remember remember 31st May!   Kaynak:http://www.tribundergi.com/haber/lanet-olasi-futbol-for-vendetta

Yorumlar (0)

Yorum Yaz