Son Dakika
 • Trabzonspor Maçının Hazırlıklarını Tamamladık
  üper Lig'in 6. haftasında Trabzonspor'a konuk olacak olan Göztepe'miz bugün Trabzon'da gerçekleşen antrenman ile hazırlıklarını tamamladı.
 • Göztepe, Trabzonspor deplasmanında.
  Ligde geçen hafta Kayserispor'u mağlup ederek 2. galibiyetini alan Göztepe'miz, Trabzonspor karşısında 11 maç sonra deplasmanda üç puan almak için mücadele edecek..
 • Trabzonspor - Göztepe Maç Önü
  Göztepe'miz 6. hafta mücadelesinde Trabzonspor'a konuk olacak. Cumartesi günü saat 19.00'da Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumunda başlayacak olan maç öncesinde iki takımın bazı önemli istatistikleri...
 • Urla Günlüğü: 20 Eylül 2018
  Süper Lig'in 6. haftasında Trabzonspor'a konuk olacak olan Göztepe'miz bugün gerçekleşen antrenman ile İzmir'deki hazırlıklarını tamamladı.
 • GÖZTEPE KALEYE BETON DÖKECEK
  Süper Lig'de geçen hafta evinde Kayserispor'u 2-0 yenerek çıkışa geçen Göztepe, cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağı Trabzonspor'a gol izni vermeyecek.
 • Göztepe'ye yine sponsor
  Süper Lig 2018 – 2019 Lefter Küçükandonyadis Sezonu’nda mücadele eden İzmir’in sarı kırmızılı takımının geçen sezon sırt sponsoru olan IBS Sigorta, bu sezonda desteğine devam ediyor. IBS, 2018 – 2019 sezonunda Göztepe’nin şort sponsoru oldu.
 • Göztepe’yi kimse yenemez
  Kayserispor maçında takımına galibiyeti getiren isimlerden olan Yasin Öztekin, iddialı konuştu. Yasin, “Biz böyle oynarsak, taraftarımızın da müthiş baskısıyla Göztepe kendi stadında yenilmez” dedi.
 • Göztepe'de Hedef Deplasmanda Kazanmak
  Süper Lig'de 22 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Trabzonspor'la karşılaşacak Göztepe'mizin teknik direktörü Bayram Bektaş, "İnşallah ilk deplasman galibiyetimizi alırız." dedi
 • GÖZTEPE’NİN DOĞRULARI
  Yazarımız Tayanç Üşümezgezer’in Kayserispor maçı hakkında kaleme aldığı “Göztepe’nin Doğruları” başlıklı yazısı
 • Özlenen Göztepe Dönüş Yolunda
  Süper Lig'de milli maç arasının ardından sezonun flaş takımlarından Kayserispor'u iyi bir futbolla 2-0 yenen Göztepe'miz, camiayı sevince boğdu.
Lanet Olası Futbol for Vendetta

Lanet Olası Futbol for Vendetta

Gencecik bir insan öldürüldü üzerinde sadece forması olduğundan dolayı, rakip takım formasını giyen birisi tarafından. Tam o sırada lig bitti ortalık yatıştı dedik. Her yaz olduğu gibi transfer haberlerini beklemeye başladık. Renklerin kardeşliği bu sene de sağlanamamıştı. Oysa aralarında herhangi bir dini, politik ya da sınıf ayrımı yoktu. Nefret devam ediyordu. Hem de şiddetlenerek. Herkesin içten içe ettiği dua, önümüzdeki sezon bu gerilimin daha vahim sonuçlara mal olmaması yönündeydi. Ta ki 31 Mayıs 2013 tarihine kadar...
http://i.imgur.com/FYYOAmH.jpg
Taksim'deki Gezi Parkı'na yapılması muhtemel binaların yol açacağı ağaç kıyımına tepki olarak doğan Gezi Parkı Eylemi farklı siyasi kesimden birçok insanı yan yana getirdi. Hemen her kesimin destek verdiği bu eyleme tabi ki taraftar gruplarının vereceği cevap çok netti. Destek!
Evet, ötekileştirme oyununa gelmemişti renklerin kardeşliğine inananlar. Anlamışlardı ortak bir paydada birleşebileceklerini.
http://i.imgur.com/CV1oIbb.jpg
Sadece 3-5 ağaç için miydi bu birbirlerini bir kaşık suda boğmak için fırsat kollayanların gösterdiği direniş kardeşliği? Yoksa sıkça tekrarlandığı gibi birkaç çapulcunun durumdan vazife çıkararak üstlerine formalarını giyip sokaklara dökülmesi miydi?
Hayır hayır bu öyle bir şey değildi. Orada sağcısı da vardı solcusu da. Hatta dindarı da vardı iktidar partisine oy vereni de. Bu bir salt sivil hareketti. Ve tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya Türk halkının isterse nasıl birlik ve beraberlik içinde dahi olacağını gösterme günüydü.
Olayın siyasi tarafına bakmak gerekirse elbette devletin büyük hataları vardır durumun bu noktaya gelmesinde. Ve birçok kez durumu kurtarma ve halkın gözünde sempati kazanma şansı varken neden olduğunu anlamadığımız şekilde bu fırsatlar geri tepildi. Bu yazı yazılırken hala bu şans devam ediyor. Ancak geri adım atılacakmış gibi görünmüyor. En azından iktidarın en tepesi tarafından. Umarım etrafındakilerin sesine kulak verir de bir an önce çığırından çıkan bu iş tatlıya bağlanır.
http://i.imgur.com/9w52UYQ.jpg
Tekrardan topa girmek gerekirse, 4 gündür meydanlarda gördüğümüz manzaralar aslında hepimizin görmek istediği ve özlediğimiz manzaralardı. Zorda kalan rakip takım taraftarlarına yardım eden insanlar, kol kola yürüyen marjinal (!) taraftar grupları ve üstündeki formayla boynundaki atkının renklerinin tamamen birbirine zıt olduğu insanlar. Hlbuki böyle olmaması gerekirdi. Nasıl olur da birGalatasarayFenerbahçeatkısı takardı? Yakması gerekmez miydi? Ya da birFenerbahçeli nasıl olur da yaralıGalatasaraylı bir taraftara yardım ederdi. Düşene bir tekme de kendisinin atması lazım değil miydi? Bunca zamandır bir takım çevreler bize bunları öğretmişlerdi.Beşiktaşçarşısının içinde insanlar ne haklaGalatasarayveFenerbahçeforması giyebilirlerdi? Karşıyaka ve Göztepe yan yana yürüyemezlerdi. Adana ve Adana Demir bayrakları birbirlerine 5 metreden fazla yaklaşamazdı. Bu insanların birbirlerini gördükleri yerde kavga edip etrafa ve polise saldırmaları gerekirdi.
Hayır! Olmadı! Bu sefer insanları ayırmayı gerçekleştiremediniz. Tam ümidi kesmişken onu gördük karşımızda. Evet, şarkıda da söylendiği gibi onu gördük karşımızda. Yeşili. Türk halkının birleştirici rengi oldu son bir haftada. Ve pek tabi futbol taraftarlarının da. Şimdi herkesin içten içe ettiği tek bir dua var. Umarız bu güzel kardeşlik yeni sezonda da devam eder. Ağustos ayında oynanacak Süper Kupa finali bunun için iyi bir adım olabilir mi? Kesinlikle.
Gezi Parkı protestosunun bir kazananı olacak mı bilemiyorum ancak biz taraftarlar çok şey kazandık bile...
  Ne demişti V, V for Vendetta filminde?Remember remember 5th September.Lanet olası futbol for vendetta'da ise futbol taraftarları artık şunu söyleyecekler;remember remember 31st May!   Kaynak:http://www.tribundergi.com/haber/lanet-olasi-futbol-for-vendetta

Yorumlar (0)

Yorum Yaz