Son Dakika
 • Göztepe’nin yabancıları formayı vermedi
  Son günlerde yabancı sayısı tartışmaları yeniden alevlenirken, ligde kalma savaşı veren Göztepe’de de yabancılar geride kalan haftalarda formayı vermedi
 • Göztepe’de iki sezon, iki farklı durum
  Geçen sezonu 6. sırada bitiren, ancak kadrosunu tamamen değiştiren Göz-Göz can derdinde
 • Tuna: Takımın golcü sorunu yok
  Sezon başından bu yana taraftarın eleştirdiği Jerome, Ghilas ve Deniz Kadah'a sahip çıkan genç teknik adam, "Bizim sorunumuz oyuncu değil. Problemin hücum organizasyonlarındaki pozisyon sorunumuzdan kaynaklandığı söyleyebilirim.
 • Son Düdüğe Kadar!
  Son 6 maçında 16 puan kaybederek düşme potasına girdiği Süper Lig'de sıkıntılı günler yaşayan Göztepe'de teknik direktör Tamer Tuna, 1-0 kaybettikleri Beşiktaş maçı sonrası camiaya umut verdi.
 • Göztepe futbol takımı tarihi Forum Bornova'daki Efsane Otobüs'te
  Göztepe futbol takımı tarihinden bir kesit olan Efsane Otobüs, İzmir Forum Bornova'da Göztepe taraftarlarına mağaza olarak hizmet veriyor.
 • Göztepe, 5 maçtır kazanamıyor
  Ligde alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren ekibimiz, Beşiktaş mağlubiyetiyle galibiyet hasretini 5 maça çıkardı.
 • Tamer Tuna: "Son 8 maçın lideri bir Göztepe izleyeceksiniz"
  Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Göztepe'mizin Teknik Direktörü Tamer Tuna'nın açıklamaları şöyle:
 • Yine olmadı... Göztepe'miz ateşte!
  Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Beşiktaş, Vodafone Park Stadı'nda konuk ettiği Göztepe'mizi Burak Yılmaz'ın golüyle 1-0 mağlup etti.Ateş hattında bulunan Göztepe'miz ise 27 puanla 16. sırada kaldı.
 • Göztepe şeytanın bacağını kıracak!
  Süper Lig'de kurtuluş mücadelesi veren düşme potasındaki Göztepe, cumartesi günü Vodafone Stadı'nda oynayacağı Beşiktaş müsabakası öncesi kenetlenirken, sarı-kırmızılılar hem İstanbul hem de deplasman fobisini yenmeye çalışacak.
 • Juventus'tan önce Göztepe vardı
  Atletico Madrid'i 2-0'ın rövanşında 3-0 eleyip Avrupa'nın gündemine oturan Juventus, Göztepe'nin başarısına ortak oldu. Ronaldo'lu Juve'nin Atletico karşısında yaptığı geri dönüşü 52 yıl önce Göz Göz yapmıştı.
Lanet Olası Futbol for Vendetta

Lanet Olası Futbol for Vendetta

Gencecik bir insan öldürüldü üzerinde sadece forması olduğundan dolayı, rakip takım formasını giyen birisi tarafından. Tam o sırada lig bitti ortalık yatıştı dedik. Her yaz olduğu gibi transfer haberlerini beklemeye başladık. Renklerin kardeşliği bu sene de sağlanamamıştı. Oysa aralarında herhangi bir dini, politik ya da sınıf ayrımı yoktu. Nefret devam ediyordu. Hem de şiddetlenerek. Herkesin içten içe ettiği dua, önümüzdeki sezon bu gerilimin daha vahim sonuçlara mal olmaması yönündeydi. Ta ki 31 Mayıs 2013 tarihine kadar...
http://i.imgur.com/FYYOAmH.jpg
Taksim'deki Gezi Parkı'na yapılması muhtemel binaların yol açacağı ağaç kıyımına tepki olarak doğan Gezi Parkı Eylemi farklı siyasi kesimden birçok insanı yan yana getirdi. Hemen her kesimin destek verdiği bu eyleme tabi ki taraftar gruplarının vereceği cevap çok netti. Destek!
Evet, ötekileştirme oyununa gelmemişti renklerin kardeşliğine inananlar. Anlamışlardı ortak bir paydada birleşebileceklerini.
http://i.imgur.com/CV1oIbb.jpg
Sadece 3-5 ağaç için miydi bu birbirlerini bir kaşık suda boğmak için fırsat kollayanların gösterdiği direniş kardeşliği? Yoksa sıkça tekrarlandığı gibi birkaç çapulcunun durumdan vazife çıkararak üstlerine formalarını giyip sokaklara dökülmesi miydi?
Hayır hayır bu öyle bir şey değildi. Orada sağcısı da vardı solcusu da. Hatta dindarı da vardı iktidar partisine oy vereni de. Bu bir salt sivil hareketti. Ve tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya Türk halkının isterse nasıl birlik ve beraberlik içinde dahi olacağını gösterme günüydü.
Olayın siyasi tarafına bakmak gerekirse elbette devletin büyük hataları vardır durumun bu noktaya gelmesinde. Ve birçok kez durumu kurtarma ve halkın gözünde sempati kazanma şansı varken neden olduğunu anlamadığımız şekilde bu fırsatlar geri tepildi. Bu yazı yazılırken hala bu şans devam ediyor. Ancak geri adım atılacakmış gibi görünmüyor. En azından iktidarın en tepesi tarafından. Umarım etrafındakilerin sesine kulak verir de bir an önce çığırından çıkan bu iş tatlıya bağlanır.
http://i.imgur.com/9w52UYQ.jpg
Tekrardan topa girmek gerekirse, 4 gündür meydanlarda gördüğümüz manzaralar aslında hepimizin görmek istediği ve özlediğimiz manzaralardı. Zorda kalan rakip takım taraftarlarına yardım eden insanlar, kol kola yürüyen marjinal (!) taraftar grupları ve üstündeki formayla boynundaki atkının renklerinin tamamen birbirine zıt olduğu insanlar. Hlbuki böyle olmaması gerekirdi. Nasıl olur da birGalatasarayFenerbahçeatkısı takardı? Yakması gerekmez miydi? Ya da birFenerbahçeli nasıl olur da yaralıGalatasaraylı bir taraftara yardım ederdi. Düşene bir tekme de kendisinin atması lazım değil miydi? Bunca zamandır bir takım çevreler bize bunları öğretmişlerdi.Beşiktaşçarşısının içinde insanlar ne haklaGalatasarayveFenerbahçeforması giyebilirlerdi? Karşıyaka ve Göztepe yan yana yürüyemezlerdi. Adana ve Adana Demir bayrakları birbirlerine 5 metreden fazla yaklaşamazdı. Bu insanların birbirlerini gördükleri yerde kavga edip etrafa ve polise saldırmaları gerekirdi.
Hayır! Olmadı! Bu sefer insanları ayırmayı gerçekleştiremediniz. Tam ümidi kesmişken onu gördük karşımızda. Evet, şarkıda da söylendiği gibi onu gördük karşımızda. Yeşili. Türk halkının birleştirici rengi oldu son bir haftada. Ve pek tabi futbol taraftarlarının da. Şimdi herkesin içten içe ettiği tek bir dua var. Umarız bu güzel kardeşlik yeni sezonda da devam eder. Ağustos ayında oynanacak Süper Kupa finali bunun için iyi bir adım olabilir mi? Kesinlikle.
Gezi Parkı protestosunun bir kazananı olacak mı bilemiyorum ancak biz taraftarlar çok şey kazandık bile...
  Ne demişti V, V for Vendetta filminde?Remember remember 5th September.Lanet olası futbol for vendetta'da ise futbol taraftarları artık şunu söyleyecekler;remember remember 31st May!   Kaynak:http://www.tribundergi.com/haber/lanet-olasi-futbol-for-vendetta

Yorumlar (0)

Yorum Yaz