Son Dakika
Bu Yaz Geleceğin Yıldızları Türkiye'den Yükselecek

Bu Yaz Geleceğin Yıldızları Türkiye'den Yükselecek

Şuan günümüzün en yetenekli oyuncularıda dahil geçmişteki çoğu yetenekli oyuncunun yolu bu finallerden geçmiştir. Bu sene bizlere büyük bir şans verildi ve turnuvaya ev sahibi olan ülke olduk. Bu turnuvada boy gösterecek takımlar ve oyuncuları canlı canlı izleme şansına sahibiz. Kim bilir belki yıllar önce Messi, Aguero gibi yıldızları çıkaran bu turnuva ülkemizde oynanan finallerde bir veya birçok yıldız çıkaracak. En büyük temennim çıkacak yıldızlar arasında Türk futbolcularınında olması. Yıllar sonra onlar gollerini attıkça biz Televizyon'un başında "bu oyuncuyu canlı izlemiştim " yada "izlediğimdede anlamıştım büyük bir yıldız olacağını" gibi sözlerle böbürlenebileceğiz..
Ayrıca bu sene U-20 milli takımımız turnuvanın favorileri arasında yer alıyor ( bence) . Özellikle orta saha mevkisi olmak üzere iyi bir kadroya sahibiz. Fenerbahçeli Salih Uçan, Kayserili Okay Yokuşlu, Karlsruherli Hakan Çalhonoğlu bu takımın öne çıkan oyuncuları olacaktır. Bu ülke yurt dışında başarıya bu kadar açken ve bu kadar iyi bir kadro yakalmışken İnşallah kazanana verilmesi için Türkiye'ye getirilen kupa , turnuva sonrası Türkiye'de kalacaktır.
Turnuvada bizlere taraftar olarak çok iş düşecek . İlk olarak ülkemiz adına Fifa'ya ve dünyaya iyi izlenimler bırakmalıyız , ikincisi ise oyunculara destek olmalıyız. Çünkü Türk futbolcusunda profesyonellikten daha çok duygusallık hakim. Zora düştüğünde onları ateşleyecek şey taraftar desteğidir herşeyden önce. Heleki sahadaki oyuncularımızın 19-20 yaşında olduğunu düşünürsek duygusallık iyice ön plana çıkacaktır. Bu nedenle daha tutkulu bir şekilde onları desteklemeliyiz, devamlı motive etmeliyiz. Allah korusun Beklenmeyen skorla karşılaşırlarsada alkışlamasını bilmeliyiz , küstürmemeliyiz oyuncuları. Onlar Türk futbolunun geleceğidir. Burda yakalayamasalar bile başka zamanda başka kupada başarıyı yakalayabilirler. Ayrıca Bu turnuva Türkiye'nin Olimpiyat ve başka şampiyonalar yolundaki önemli bir sınavıdır . Stadları doldurarak Fifa'ya turnuvaları sahiplendiğimiz göstermeliyiz. Son Turnuvalardaki en büyük sorun olan seyirci yokluğunun Türkiye'de söz konusu bile olmayacağını onlara kanıtlamalıyız. Böylelikle şampiyonaları canlı izleme imkanını daha fazla elde edebiliriz. Ve birçok yıldız ülkemizde ağırlayabiliriz.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz