Son Dakika
Ayık Kafa

Ayık Kafa

Ayık kafa

Bİ özet geçelim önce.

* * *

Ligin sahibi Spor Toto. Devlet. 2’nci ligin sahibi Ptt. Devlet.

* * *

Milli takımın sahibi belediyeci arkadaşlar. Devlet. Hocasının amiri-amirleri İbb’ciler. Devlet.

* * *

Ligin yayıncısı Tmsftv.. Devlet. Yani Ligi yayınlayan, yorumlayan devlet.

* * *

Bu devlet yorumcusu tayfa gazetelerde de yazıyor. Yani Ligi yazan da devlet.

* * *

Ligin özet’inin sahibi Trt. Devlet. Ligi özet’leyen bile devlet.

* * *

Vesaire

* * *

Yani Kendi ligini yayınlayan da, yazan da, yorumlayan da devlet. Parayı veren devlet, düdüğü çalan devlet. Tff yok mu? Var.

* * *

Var da.. Amiri var. Devlet.

* * *

Tff başkanını, yönetimini, kurullarını atayan devlet. Önde yönetiyor gibi yapan hazret de.. Arkadan yöneten devlet.

* * *

Bu uzaktan kumanda’lı ligi elinde uzaktan kumanda angus gibi seyreden de bu millet.

TEKTİP TARAFTAR

E bütün kaleleri zaptedilmiş, her köşesi bilfiil işgal edilmiş sporun, tribünleri de senin, benim, milletin diil, parayı veren devletin olacak tabii.

* * *

Tribünleri devlet dizayn edecekmiş. Normal. Siyasi slogan yasakmış. Normal. Mehmet Ali Şahin’in Gezi olayları için dediklerini yorumlarsak, basit bi tribün eylemi müebbete kadar bile gidebilir.

* * *

Sözün sonu bu.. Ama bu da normal.

* * *

İstenen ne? Tektip taraftar.

* * *

Federasyonu, ligi, sponsoru, yayıncısı yorumcusu, özet’çisi, milli hocası siyasetin tam içinde yaşıyor. Futbol siyasete batmış. Siyaset sporun her köşesine girmiş. Dünyada siyasetçilerin bu kadar parmak attığı bi lig var mı? Yok.

* * *

Ve bu ligin tribünlerinin, sloganlarının siyasi olmaması isteniyor. E burası biraz tuhaf ama. Burası Türkiye. E olur böyle şeyler.

* * *

Bunları da aşarız.

TEKTİP VATANDAŞ

Girdik bi kere. Devam edelim.

* * *

Şu çok net artık. Çapulcu vatandaş out. Yanaşma vatandaş in.

* * *

Tektip Ankara yanaşması vatandaş modeli hem tuttu. Hem satıyor. Yok satıyor.

* * *

Tektip iş adamı, patron Tektip sanatçı, şarkıcı, türkücü, artiz, martiz, oyuncu Tektip prof, dekan, rektör Tektip bilimci, ilimci, yazar, çizer Tektip başkan-yönetici-hoca sporcu Tektip gazeteci, tv’ci

* * *

Filan... Falan...

* * *

Şimdi de... Tektip taraftar...

* * *

Bi toparlarsak Siyasetle gelen, gelmiş geçmiş bu en politik ve Ankara’ya en çok yanaşan federasyonlar Ankara’ya şirinlik’lerine devam ettikçe Bunlar daha iyi günlerimiz.

* * *

İşte Çapulcu Cenk out oldu. Başbakan’dan 28’i ağlayarak zırlayarak kapan, kaptığı 28’den en büyük payı alan dopingçi Hidayet ve tetikçi Bogdan, Turgay’a iyi yanaştıkları için in oldu. Biri hoca, diğeri kaptan oldu. Nereye ne zaman yanaşacağını iyi bilen, bu aralar Ankara’ya süper yanaşan, her devrin adamı Turgay da maşallah tam da istenilen, arzulanan kıvamda aslan parçası bi spor adamı oldu.

* * *

İşte Gelmiş geçmiş en beceriksiz Tff yabancı sayısından sonra şimdi de içki’ye daldı. 2 puan daha aldı. Ve diyor ki; Maçlar gündüz oynansın, gece olunca işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor.

* * *

Tamam da Ancak kafa güzel’ken çekiliyor bu alengirli, antin kuntin işler. Ancak kafa iyi’ken çekiliyorsunuz. Bu bir. Seyircinin agresifliği işin içine içkinin girmesinden diil, sizin girmenizden. Israrla bu işlerin içinden çıkmamanızdan. Hl hiç sıkılmadan futbolu yönetmek istemenizden. Ve kendi işlerinizin selameti için, Ankara’yı bu işlerin içine bu kadar sokmanızdan. Bu iki. Maçlar sabah bile oynansa, sizlere katlanabilmek için sabahın köründe bile içer bu millet. Zurna gibi olur. Bu üç. Ve bu Turgay, 28’i bu sanabu bana şipşak paylaştığı bu yanaşmaları, bu Bogdan, bu Hido ve bu Tff ve cv’si 2 satır olan bu Abdullah ayık kafa ile gider mi? Bu beylere ayık kafa ile tahammül etmek mümkün mü? No. Bu da dört

* * *

Nokta.

TMOK BAŞKANI

TMOK Başkanı sevgili-sayın Uğur hoca’ya bi kaç soru sordum.

* * *

1- Doping yapan bi sporcunun milli takım kaptanı olması, Taksim olaylarına sıradan bi vatandaş tepkisi koyan bi sporcunun bu sebepten milli takıma alınmaması içine sindi mi? 2- Etnik bi aidiyeti birilerini aşağılamak için kullanmak, halkını Ermeni diyerek aşağılamak ırkçılık mı, diil mi, içine sindi mi? 3- Milletine küfür eden bir sporcunun uluslararası bi organizsyonda en önde bizim bayrakla yürümesi içine sindi mi? 4- Olimpiyata aday bi ülkenin başbakan yardımcısının net bi şekilde hemşerisi olan ırkçı bi sporcuya arka çıkması içine sindi mi?

* * *

Tek kelimelik basit cevaplar istedim. Yes mi? No’mu?

* * *

Ya yes, ya no diyecekti. Ne yes dedi. Ne no

* * *

Tık yok Cevap mevap da yok.

* * *

Ne demek bu? Şu demek; No desem olmaz, yes desem hiç olmaz. Haklısın, verecek bi cevabım yok.

* * *

Ülkenin en yetkili olimpik ağzı, üstelik özerk ve saygın TMOK’nin başkanı, 4 basit soruya Ankara’yı kızdırmamak için cevap bile veremiyorsa, siyaset TMOK’u bile esir almışsa, biz bu kafayla olimpiyat alsak n’olur almasak n’olur.

* * *

Hatta almasak daha iyi olur.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz