Son Dakika
 • Mehmet Sepil: Türk Oyuncu Yetişmiyor
  Spor Toto Süper Lig'de son 8 haftada kümede kalma mücadelesi verecek Göztepe'de Başkan Mehmet Sepil, yabancı kuralı ve Türk futbolu hakkında açıklamalarda bulundu.
 • Göztepe’nin yabancıları formayı vermedi
  Son günlerde yabancı sayısı tartışmaları yeniden alevlenirken, ligde kalma savaşı veren Göztepe’de de yabancılar geride kalan haftalarda formayı vermedi
 • Göztepe’de iki sezon, iki farklı durum
  Geçen sezonu 6. sırada bitiren, ancak kadrosunu tamamen değiştiren Göz-Göz can derdinde
 • Tuna: Takımın golcü sorunu yok
  Sezon başından bu yana taraftarın eleştirdiği Jerome, Ghilas ve Deniz Kadah'a sahip çıkan genç teknik adam, "Bizim sorunumuz oyuncu değil. Problemin hücum organizasyonlarındaki pozisyon sorunumuzdan kaynaklandığı söyleyebilirim.
 • Son Düdüğe Kadar!
  Son 6 maçında 16 puan kaybederek düşme potasına girdiği Süper Lig'de sıkıntılı günler yaşayan Göztepe'de teknik direktör Tamer Tuna, 1-0 kaybettikleri Beşiktaş maçı sonrası camiaya umut verdi.
 • Göztepe futbol takımı tarihi Forum Bornova'daki Efsane Otobüs'te
  Göztepe futbol takımı tarihinden bir kesit olan Efsane Otobüs, İzmir Forum Bornova'da Göztepe taraftarlarına mağaza olarak hizmet veriyor.
 • Göztepe, 5 maçtır kazanamıyor
  Ligde alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren ekibimiz, Beşiktaş mağlubiyetiyle galibiyet hasretini 5 maça çıkardı.
 • Tamer Tuna: "Son 8 maçın lideri bir Göztepe izleyeceksiniz"
  Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Göztepe'mizin Teknik Direktörü Tamer Tuna'nın açıklamaları şöyle:
 • Yine olmadı... Göztepe'miz ateşte!
  Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Beşiktaş, Vodafone Park Stadı'nda konuk ettiği Göztepe'mizi Burak Yılmaz'ın golüyle 1-0 mağlup etti.Ateş hattında bulunan Göztepe'miz ise 27 puanla 16. sırada kaldı.
 • Göztepe şeytanın bacağını kıracak!
  Süper Lig'de kurtuluş mücadelesi veren düşme potasındaki Göztepe, cumartesi günü Vodafone Stadı'nda oynayacağı Beşiktaş müsabakası öncesi kenetlenirken, sarı-kırmızılılar hem İstanbul hem de deplasman fobisini yenmeye çalışacak.
Hani Benim Stadım?

Hani Benim Stadım?

Türk futbol tarihinin en köklü kulüplerinin bulunduğu şehrin çocuğuyum. Burada doğdum, Allah izin verirse burada öleceğim. Çocukluk yıllarımı sokak aralarında mahallenin futbol düşmanı Ayşe teyzelerine, Hasan amcalarına rağmen top koşturarak geçirenlerdenim. O yıllarda hepimiz tuttuğumuz takımın formalarını giyer atıverirdik kendimizi sokaklara. Özendiğimiz futbolcuların isimleriyle seslenirdik birbirimize. 3-5 tane taşı üst üste koyar kale kurardık. Bir de büyük bir hevesle para biriktirip kaliteli top alırdık oynamak için. Ama ömrü uzun sürmez, mahallenin amcaları ve teyzelerinin bıçaklarından nasibini alırdı. Bazen mahallenin esnafları da topumuzdan nasibini alırdı cam, çerçeve iniverirdi aşağıya. Ne olursa olsun küsmezdik futbola ve yine kaldığımız yerden devam ederdik... Kimi zamanlar da ailelerimizden yalvar yakar izin alarak okul bahçelerine veya halı sahalara koştururduk. 10-15 yıl önce daha saf ve temizdi herşey. Belki de bize öyle geliyordu. Çoğu insana göre bir spor dalı olan futbol, benim gibi insanlar için bir tutkudur. Ve bu şehirde o kadar çok futbol tutkunu var ki... O yaşlarda babam ve amcam elimizden tutup statlara götürürdü. Daha çok bağlanırdık futbola ve aşkımıza. Şimdiyi sorarsanız ne babam kaldı o statların ön saflarında ne de amcam. Aile büyüklerimiz gibi binlerce insan yok artık piyasada, nedeni ise apaçık ortada. Günümüzde futbol; siyasi oyunların oynandığı, kirli paraların döndüğü, karanlık adamların yönettiği bir sektör haline geldi ne yazık ki! Bu oyunlara boyun eğenler kazandı, dik kafalılar hep kaybetti. Ve bu oyunlara“Eyvallah”diyen şehirlere statlar, tesisler, spor kompleksleri, salonlar yapılırken"Üvey Evlat İzmir"yine vurdu dibe. Statlarımızın hali içler acısı, tesis desen tesis yok. Günümüzün çocukları futbolu sokak aralarında oynamıyor. Statlara gitmek için heveslenmiyor. Futbolu sanal oyunlarda oynayıp, televizyonlardan izliyor. Ben o coşkulu günleri geri istiyorum. O meşale kokan, şampiyonluk şarkıları söylenen, aşkın en saf halinin yaşandığı o stadımı geri istiyorum. Şimdi Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a sesleniyorum. “Her gün kendi partinizin himayesi altında olan şehirlerde spor adına temeller atıyorsunuz. Statlar için kazma vuruyor, spor için sahalar açıyorsunuz. O kadar yoğunsunuz ki verdiğiniz sözleri dahi unutuyorsunuz. Eğer bir gün yolunuz düşerse İzmir’e de uğrayın (!). Ünvanınızda bulunan “Gençlik”i görün, “Spor” adına yapılması gerekenleri yapın. Siyasi oyunlarınızı bir kenara bırakıp görevinizi belirli şehirlerde değil, tüm şehirlerde yerine getirin. Alsancak ve Atatürk Statları yıkıldı, yıkılacak! Verdiğiniz sözü yerine getirmek için ne bekliyorsunuz?”   yigitYiğit İmirdoğan  

Yorumlar (0)

Yorum Yaz