Son Dakika
Adana Demirspor'u 'İzmir Marşı' nedeniyle disipline sevk ettiler

Adana Demirspor'u 'İzmir Marşı' nedeniyle disipline sevk ettiler

Adana Demirspor taraftarı, Ümraniye deplasmanında çirkin tezahürat yapıldığı gerekçesiyle PFDK’ya sevk edildi.

Odatv'de yer alan habere göre, Adana Demirspor taraftarları, Ümraniye deplasmanında tribünde “İzmir Marşı” tezahüratı da yapmıştı.

Karar şöyle:

ADANA DEMİRSPOR Kulübü’nün 30.10.2016 tarihinde oynanan ÜMRANİYESPOR-ADANA DEMİRSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yorumlar (8)

 • sandor
  Efe eyvallah kelimelerinden anlaşılıyor ki senin engin müzik bilginle tartışamam elbet. Fakat aşağıdakileri de ben yazmadım..Oku istersen ; ''Bizim ‘Dağ Başını Duman Almış’ marşı olarak bildiğimiz ve sevdiğimiz bu İsveç halk şarkısını Türkiye’ye modern beden eğitiminin kurucusu eğitimci Selim Sırrı Tarcan 1909 yılında İsveç’ten getirmiş. ’Şakıyan üç kız’ adlı bu şarkı orman yaşamını anlattığı için İsveçli ormancılar ve orman fakültesi öğrencileri tarafından sürekli söylenirmiş''. .
 • efe1925
  gençlik marşını mustafa kemal havza yollarında fakirlik, imkansızlık ve umutsuzluğun içinde söyledi. ne aşağılık kompleksi hayırdır? bilmiosan sus molla sansınlar..
 • sandor
  Aslında bu konu açılmışken bestesiyle ,güftesiyle özgün GÖZTEPE marşı kazandırılsa iyi olur. Benim aklıma ALİ KOCATEPE geldi. Niye olmasın ?
 • sandor
  Everton sen ciddiye alsan da almasan da orjinalleri benim dediğim gibidir.Kim ki başkasının bestesine güfte yazar ,,yeni bir şey ortaya koyamaz onlar sosyal aşağılık duygusuna sahiptir Bu konuda Toynbee'nin Herodian mevzuu nefis örnektir.Cemil Meriç , Erol Güngör 'ler bu konularda güzel şeyler yazmışlar.Biz yine de sanatçılarımızın orjinal eserler meydana getirmesini umuyoruz.Bazıları başkalarının besteslerine güfte yazsınlar.
 • Everton
  sandor efendi ona taklit denmez denemez, güftesi değiştirilmiş bestelerdir en fazla, aşağılık kompleksiyle yazılmış cümleler olarak kabul edip sizi fazla ciddiye almıyoruz
 • sandor
  Maalesef Türkiye'deki insanlar gibi taklitçi insan topluluğu dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız. Yeter ki taklit ettirmek istediğiniz bir şey için düğmeye basınız.Bugünlerde abuk subuk bir şekilde '' yapmak ve diye düşünüyorum'' kelimelerini tekrarlatıp duruyorlar.Stadlarda İzmir'in mahhallesi kadar İzlanda'nın tezahüratını taklit edip duruyorlar. Avrupa stadlarında niye kimse taklit etmiyor .Beyler İzmir Marşı'da bir taklittir.Orjinali Nuri paşa için yazılmıştır.Kafkasya'nın dağlarında Çiçekler Açar diye başlar ,, ondan vahimi Gençlik Marşımız bile taklittir 'Youtube'' Üç Şırfıntı Kız '' yazarsanız orjinalini görürsünüz. İşin garibi ne marşı ne cezayı veren bunları bilmiyor. ATATÜRKÇÜ olduğunu iddia eden sanatçılarımıza bu konuda çok iş düşüyor taklitçiliği bırakıp ,orjinal eserler vermeli. Binlerce yıllık tarihi ,geleneği ,sanatı olan bir ülkede orjinal eserler muhakkak çıkacaktır.
 • Göztepeliler
  Farketmez İzmir marşını güzel söylemişler :)
 • seyyac
  TFF sitesinden açıklama yaptı ve bu yüzden disipline sevk edilmediğini küfürlü tezahürattan sevk edildiğini bildirdiler.

Yorum Yaz