Son Dakika
Hakan Hacıbektaşoğlu Boluspor Maç Yazısı

Hakan Hacıbektaşoğlu Boluspor Maç Yazısı

Sezonun şu zamana kadar olan bölümünün en önemli maçına harika bir atmosferde çıktık. Rakibin etkili iki silahı Jansen ve Andre Santos'a önlem alarak sol bekte Leo, orta sahada üç defansif oyuncu ile başladık. Sonucunda gol atmamızın çok zor göründüğü bir ilk yarı geçirdik. Fakat rakibe de Gençer'in topu çizgiden çıkararak telafi ettiği büyük hatası dışında pozisyon vermedik.

İkinci yarıda Fuat Çapa Leo karşısında çaresiz kalan Jansen'i ters kanada alarak başladı. Okan hoca da hücum yetersizliğimizi gidermek adına Leroy hamlesi yaptı. Fakat Doğa'nın çıkışı savunmamızın dengesini bozdu. Ha yedik ha yiyeceğiz derken Fuat Çapa anlaşılmaz bir şekilde Jansen'i oyundan çıkardı sağ olsun.

Jansen'in çıkışı ibreyi azda olsa bizim lehimize çevirdi. Son dakikada da olsa kazandığımız haklı penaltı ile maçı kazandık. Günay müthiş bir özgüven kazandı. Geriden oyunu kuruşu, ceza sahası hakimiyeti üst düzeyde. Dün ki düdük şanssızlığı dışında herşeyiyle mükemmeldi.

Fuchs yine defansif açıdan kusursuz oynadı. Leo hücuma çıktığında yaşadığı ufak sıkıntılar dışında görevini kusursuz yaptı. Sanırım Okan Hoca sol bekini buldu.

Gençer, Lokman ikilisi uyumsuz göründü. Gençer başarılı bir maç geçirsede yaptığı iki hata maçı kaybettirebilirdi. Lokman da maç eksiği hala hissediliyor. Haftaya daha iyi oynayacaktır. Doğa çıktıktan sonra yokluğu hissedildi. Rakip tehlikeli ataklarını hep göbekten yakaladı.

Gosso ve Segbefia mücadeleci yapılarıyla rakip orta sahaya üstünlük sağladılar. Özellikle ikinci yarı Gosso taşın altına elini koydu ve takımın hücuma çıkışına büyük katkı verdi. Fakat Gosso ve diğer orta saha oyuncularımız şut atmamakta ısrar ediyorlar. Orta saha oyuncularının şampiyonluk için skora katkı yapması çok önemli. Bunun için de ilk adım şut atmak olmalı.

Halil ve Tayfur verdikleri mücadeleye oranla çok verimsizlerdi. Oyun kurucu eksikliğimiz ikisinide çok etkiliyor. Topsuz koşuya cevap alamadıkları için topla daha çok oynamak zorunda kalıyorlar. Bu da etkilerini azaltıyor.

Leroy maç eksiği olsada fizik olarak yeterli duruma gelmiş. Artık katkı vereceğini düşünüyorum.

Umut Nayır Adis'in yokluğunu hissettirmedi. Gününde olmayan kanat oyuncularımıza, defansif orta sahamıza rağmen bir çok pozisyona girdi. Rakip stoperlere neredeyse hiç kafa topu vermedi. Çok koştu, mücadele etti, golü çok istedi ve sonunda penaltıdan da olsa aldı. Umut ülkemiz adına hissettiğimiz santrafor eksikliğini giderip çok önemli bir oyuncu olabilir.

Kazanmak zorunda olduğumuz altı puanlık bir maçı kayıpsız geçtik. Taraftar, hoca, takım uyumu üst seviyeye ulaştı. Yakaladığımız hava bu kadar olumluyken gelen bu milli takım arası bizim için pek iyi olmadı. Umarım negatif bir etki yaratmaz. Çok sevdiğimiz Bandırmaspor maçında görüşmek dileğiyle...

Hem nasıl derler bilirsiniz Kasımda Aşk Başkadır.

 

Hakan Hacıbektaşoğlu

Göztepeliler.Com

Yorumlar (0)

Yorum Yaz