Son Dakika
PFDK'YA SEVK EDİLDİK

PFDK'YA SEVK EDİLDİK

6- ALTINORDU A.Ş. Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan BOLUSPOR-ALTINORDU A.Ş. TFF 1. Lig müsabakasındaki "7 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

7- ÜMRANİYESPOR Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan ÜMRANİYESPOR-SİVASSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

8- SİVASSPOR Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan ÜMRANİYESPOR-SİVASSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

9- MERSİN İDMANYURDUSPOR Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan ELAZIĞSPOR-MERSİN İDMANYURDUSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

10- GÖZTEPE Kulübü'nün 19.11.2016 tarihinde oynanan GÖZTEPE A.Ş.-BANDIRMASPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "3 futbolcusunun kırmızı kart ve 2 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,


GÖZTEPE Kulübü futbolcusu HALİL AKBUNAR'ın aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 20.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,


GÖZTEPE Kulübü futbolcusu MEHMET ERDEM UĞURLU'nun aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 20.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,


GÖZTEPE Kulübü futbolcusu GÖKHAN KARADENİZ'in aynı müsabakadaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca ve "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 20.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

11- ESKİŞEHİRSPOR Kulübü futbolcusu SEMİH ŞENTÜRK'ün 20.11.2016 tarihinde oynanan ESKİŞEHİRSPOR-YENİ MALATYASPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca ve "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 21.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,

 

ESKİŞEHİRSPOR Kulübü doktoru BARIŞ KURTGÖZ'ün aynı müsabakadaki "sportmenliğe aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 21.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

12- YENİ MALATYASPOR Kulübü futbolcusu CANER ARICI'nın 20.11.2016 tarihinde oynanan ESKİŞEHİRSPOR-YENİ MALATYASPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 21.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

13- GİRESUNSPOR Kulübü'nün 20.11.2016 tarihinde oynanan GİRESUNSPOR-ADANA DEMİRSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Yorumlar (7)

 • izmirli
  segbegfia neden yok bilen varmı
 • Anchor72
  https://twitter.com/ErkanZ10 Erkan Zengin 'in kendi sayfasından merdivenleri boş bırakan eskişehir taraftarı
 • Anchor72
  https://twitter.com/AltLigTV/status/799953765189242880
 • seyyac
  Dün açıklanan Disipline sevk edilen takim yalnız biz değiliz. İstanbul'un semirtilmişleri de dahil tam tamına 39 takım çeşitli sebeplerle Disipline sevk edilmiş durumda. Bir de kollanan takımların olaylara rağmen görmemezlikten gelindiğini de eklersek durum ciddi bir hal alıyor. Bu rakamın çokluğu herhalde TFF'nin umurunda bile değil. Bildikleri tek şey daha çok takım daha çok para. Önlem alma gibi bir dertleri maalesef bulunmuyor. Korkarım takım sayısı artacak gibi.
 • seyyac
  Bir sözümde A.Ordu takımına . İyi birey, iyi oyuncu safsatasıyla övünen bu takım geçen hafta oyuncularının gördüğü tam 7 sarı kart ile Disipline sevk edildi. Bu yüzden o malum sözlerini bir kenara bıraksınlar insanları kandırmasınlar. İyi birey, iyi oyuncu kim A.Ordu kim.
 • seyyac
  Çifte standart 10 haftadan başladıysa işimiz çok zor. Hekemlrin yanına PFDK'da eklenirse sonuç hüsran. Bu iş taraftarların iyiniyetiyle de bir yere kadar gider. Masa başında kuvvetli olmalıyız. Yoksa Eskişehirspor u çıkarmak istedikleri gün gibi ortada kahin olmak gerekmiyor.
 • seyyac
  Biz her maçta merdiven boşlukları yüzünden Disipline sevk edilirken Eskişehirspor bu hafta Malatya ile oynadığı maçta neden disipline sevk edilmediğini PFDK'ya sormak istiyorum. Yoksa Eskişehir stadında merdiven boşluğu yok mu? Seyircileri paraşütle mi aşağı attılar. TV'den izlediğim kadarıyla Eskişehir stadına merdiven boşluğu yapılmamış mı? ya da biz göremedik.

Yorum Yaz