Son Dakika
 • Göztepe'de Haftanın Programı
  18-19 Ağustos tarihlerinde takımlarımızın maç programı: Futbol A Takımımız Spor Toto Süper Lig'in ikinci haftasında Galatasaray'a konuk olacak.
 • Göztepe'de Hedef En Az 1 Puan
  Süper Lig'in 2. haftasında 19 Ağustos Pazar günü Galatasaray'a konuk olacak Göztepe'nin teknik direktörü Bayram Bektaş, bu zorlu maçtan en az 1 puanla döneceklerine olan inancını aktardı.
 • Galatasaray Maçını Ali Palabıyık Yönetecek
  Spor Toto Süper Lig'in ikinci haftasında Galatasaray ile oynayacağımız karşılaşmayı Ankara bölgesinden Ali Palabıyık yönetecek.
 • GO HOME GHİLAS
  Bayram Bektaş'ın Ghilas'ın formsuzluğu yüzünden ileri uca Menemen Belediyespor'dan alınan genç golcü Samed Ali'yi de yerleştirebileceği kaydedildi.
 • Kolay Olmayacak!
  Yazarımız Tayanç Üşümezgezer'in, Yeni Malatyaspor maçı için yazdığı "Kolay Olmayacak" başlıklı köşe yazısı...
 • Göztepe Yelken Türkiye Şampiyonu
  9-12 Ağustos tarihlerinde yapılan ve Türkiye’nin en iyi 16 kulübünün mücadele ettiği Türkiye Optimist Takım Yarışı Şampiyonası’nda yelkencilerimiz büyük bir başarıya daha imza atarak geçen yıl olduğu gibi bu sene de şampiyon oldu.
 • Göztepe ayağa kalktı
  Daha önce yönettiği Göztepe maçlarında büyük eleştirelere hedef olan Edirne bölgesi hakemi Özgür Yankaya yine yapacağını yaptı.Maçta her pozisyonda taçlar hariç Video Hakem Uygulaması'na (VAR) başvuran hakem Özgür Yankaya, taraftarlarımızdan büyük tepki gördü.
 • Göztepe Ağır Yaralı
  Süper Lig'in ilk haftasında evinde Yeni Malatyaspor'a 3-1'lik skorla mağlup olan Göztepe'mizde moraller bozulurken, bu hafta deplasmanda oynanacak Galatasaray sınavı öncesi Poko ve Castro'nun kırmızı kart görmesi takıma ağır darbe vurdu.
 • Göztepe Yine İyi Başlayamadı
  Süper Lig’de sezona Yeni Malatyaspor maçıyla “merhaba” diyen Göztepe'miz, rakibine mağlup olarak ilk hafta fobisine son vermeyi başaramadı.
 • Dört gol, üç kırmızı kart...
  Üç kırmızı kartın çıktığı maçta Yeni Malatyaspor, deplasmanda Göztepe'mizi 3-1 mağlup etti. VAR teknolojisi, ilk haftada Göztepe'mize yaramadı.
Denizi Aşacak Yine Bu Şan!

Denizi Aşacak Yine Bu Şan!

Hani "Denizi Aşacak Yine Bu Şan!" deriz ya, işte bunun en büyük örneklerinden biri Vedat Gkentsoglou

Ege denizini aşan Göztepe Efsanesi, Yunanistan'da doğup büyümüş bir Batı Trakya Türküne kadar uzanmış. Değil Göztepe’ye, İzmir'e dahi hiç gelmemiş Vedat’ın dalga boyunu aşmış gittikçe büyüyen ilginç bir Göztepe aşkı… Gelin, hikayesini hep birlikte öğrenelim, ortak olalım...

Nasıl başladı bu ilginç aşk?

Genellikle Türk göçmenlerin bulunduğu İskeçe'de yaşıyor Vedat. Arkadaşlarıyla sürekli Türk futbolunu konuşur, değerlendirir; hafta da bir Türkiye’den gelen gazete ve o zamanlar antenden çeken tek kanal TRT ile uzaktan izler Türkiye’deki futbol ligini.

Lakin aklına bir gün bir soru takılır, “Medya neden sürekli İstanbul takımlarından bahsediyor? 1. Ligde bir sürü vilayetin takımı varken niye sadece İstanbul?" der ve diğer takımları merak içinde araştırmaya başlar. - Bu merak gün geçtikçe 3 büyütülmüşlere ve ta o zamanlardan süregelen yanlı medyaya karşı isyana dönüşecektir…

Bir gün TRT'de bir maç denk gelir. Antalya'da bir final, kazanan ekip Süper Lige çıkacak... Göztepe - Rizespor maçı 1998-99 sezonu. İnanılmaz etkilenir o atmosferden Vedat ve yine o atmosfer Göztepe'yi daha çok araştırmasını sağlar. Bu sefer haftada bir gelen gazetelerden Göztepeyi takip etmeye 1 satır da olsa haberlerini aramaya başlar...

Sorgular ve İskeçe’de arkadaşlarıyla Göztepe hakkında konuşmaya başlar. Sadece sportif başarılardan ibaret olmayan şanlı tarihini öğrenirken daha çok etkilenmekte, taraftarını izledikçe daha çok bağlanmaktadır...

Ve bir gün kendini Göztepe’ye iyiden iyiye kapılmış, âşık olmuş bulur...

Göztepe Süper Ligde oynadığı zamanda da, amatöre düştüğü zamanda da Ege Denizi’nin diğer tarafından tutku, isyan ve aşkla Göztepe'yi takip eder; bir gün bile bu sevdayı bırakmayı aklından geçirmez.

Çünkü zaman geçtikçe taraftarlık bir yana dursun, artık Göztepe’nin ta kendisidir Vedat.

Yıllar yılları kovalar ve Vedat gece gündüz sarı kırmızı armamızın onuruyla büyümüş ve bir evlat sahibi olmuştur...

Kendisi gibi İzmir'e hiç gelmemiş Yunanistan’da doğup büyüyen 6 yaşındaki oğluna da Göztepe sevgisi aşılamaya başlar. Çünkü Göztepe, babasından miras olmasa bile, evladına olan borcudur.

Üstelik bununla da kalmaz, Yunanistan’da arkadaşlarına da aşılar büyük Göztepe sevgisini...

Şimdilerde ise tam 3 yıldır olduğu gibi, Göztepeliler.Com ekibinin önemli bir parçası olarak, Göztepe camiasına hizmet için şevk ve azimle gecesini gündüzüne katıyor. Taraftarımız her şeyi bilsin diye haber kovalıyor, günleri ve geceleri daha güzel geçsin diye görseller yaratıyor.

Ve bir gün Göztepe maçına gelip muhteşem taraftarımızla omuz omuza İsyan Marşı söylemeyi hayal ediyor...

Hani demiştik ya “Denizi Aşacak Yine Bu Şan” diye; yıllarca hiçbir sportif başarı olmadan da uzandı denizler ötesine bu şan, bu efsane...

Kimileri hiç göremeden sevdi işte; kilometrelerce uzakta, büyük bir özlemle...

Elbet bir gün buluşacağız Vedat Gkentsoglou, elbet!..

Yorumlar (8)

 • Çağlar35
  Vay be neler var . Çok büyüksün Göztepem
 • murat üstün
  Hikayesi yazilacak Belgeseli çekilecek bir konu. Klüp ilgilenmesi bu konuyla . Trabzonlu amcamızda olduğu gibi
 • Göztepeliler
  Buyuksun Ali Baskan en kisa zamanda gtiriyoruz vedati Izmiremaca
 • Hakan1925
  Vaybe okurken içim bir tuhaf oldu. Helal olsun be kardeşim sana
 • ÇAPACI
  Kardeşimiz misafirimdir İzmire gelip dönmesi ,konaklaması,maçımızı izlemesi için gereken ne varsa yapmaya hazırım
 • ÇAPACI
  Kardeşimiz misafirimdir İzmire gelip dönmesi ,konaklaması,maçımızı izlemesi için gereken ne varsa yapmaya hazırım
 • Mustafa Erken
  Kardeşim doğum günün kutlu olsun.
 • Göztepeliler
  Doğum Günün Kutlu Olsun Vedat Reis

Yorum Yaz