Son Dakika

"Diğer takımlarda görmediğim tutkuyu burada gördüm"

Ligdeki takımlardan farklı bir diziliş modeli uygulayan Okan Buruk 4-4-2 oyun sisteminden bahsetti, "Elimizdeki oyuncu yapısı ve oyuncularımızın kalitesi üzerinden sezon öncesi 4-4-2, 4-3-3 ve 4-2-3-1 olarak sistemimizi belirledik.
Adis ve Umut'un son haftalarda takımı sonuca taşımaları 4-4-2 oyun sistemini tercih etmemizi sağladı. 13 haftalık süreçte gol sayısı bakımından iyi yolda gidiyoruz diyebilirim" dedi.

"Oyuncu grubum çok karakterli ve yetenekli"

Takımdaki heyecan ve arkadaşlıktan bahseden Buruk, "Tabii ki ligin başından itibaren takım olgusunu otutturmaya çalıştık. Şanslı bir teknik adamım, oyuncu grubum çok karakterli ve yetenekli. Sahadaki oyuncu ve kulübedeki oyuncuların birlikte sevinmeleri ve üzülmeleri çok güzel bir şey. Burada oyuncularımı kutluyorum, kadro yapımızın 27-28 kişi olduğu bir takımda bunu sağlamak çok zor biz bunu başardık. Takımdaşlık duygusunun yaşanması çok güzel.

Başkanımızın ve taraftarımızın manevi gücünü her zaman hissediyoruz" diye konuştu.

"Büyük takımlarda görmediğim tutkuyu burada görüyorum"

Göztepe taraftarından övgüyle söz eden genç çalıştırıcı, "Göztepe taraftarını çok ayrı bir yere koyuyorum. Büyük takımlarda görmediğim tutkuyu burada görüyorum. Büyük takımlarda o tutku var ama Göztepe'de takıma olan bağlılık ve tutku çok farklı. Takımın içine girince bu duyguları farklı yaşıyorsunuz.

Camiamız zorlu dönemlerden geçti. Hedefimiz büyük Göztepe'yi yeniden dirilişe geçirmek. Projelerimiz var. Ligimiz çok zorlu, oyuncularımla ve taraftarımla gurur duyuyorum. Büyük Göztepe taraftarını mutlu edeceğiz" açıklamasında bulundu.

"Atmosferi kaldıracak hakem atanmalı"

Sivasspor karşılaşmasına değinen Okan Buruk, "Hafta hafta takımların durumu değişiyor. Ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Aynı mücadeleyi Sivas'ta göstermemiz gerekiyor. Sivasspor'da adını Süper Lig'e yazdırmak isteyen bir camia. Kupa maçı oynadık stadyumu tanımamız bizim için bir avantaj. İki takımında kaybetmemek için yoğun  bir çaba harcayacağı maç olacak. Yeni Malatyaspor maçı çok temiz geçti. Hakem hatalarının olmadığı bir müsabakaydı.
Hepimiz hata yapıyoruz. Kimseyi parmakla göstermek istemiyorum ama Süper Lig'de nasıl derbi atmosferini kaldıracak hakemler görev alıyor. Bu maçlara iyi hakemler atanırsa çok güzel olur " ifadelerini kullandı.

"Transferi konuşmuyoruz"

Buruk transfer sorusuna ise; "Transferi şu anda düşünmüyoruz, konuşmuyoruz. Maçlarımıza odaklandık, sözleşmesi olan kulüplerinde olan oyuncular. Şu anda 27 kişilik kadromuz var. Oyuncularımıza şans vereceğiz. Eksik görülen yerler olursa o zaman oturur konuşuruz" cevabını verdi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz