Son Dakika
Hakan Hacıbektaşoğlu Yeni Malatyaspor Maç Yazısı

Hakan Hacıbektaşoğlu Yeni Malatyaspor Maç Yazısı

 Kader birliği yapmışcasına,  adeta küllerinden doğan, aynı sezonda şampiyon olup PTT 1. Lige yükselmiş iki takımın zirve mücadelesine şahit olduk. Okan hoca YeniMalatyaspor'un düşük tempolu oyun yapısına  Hakan-Segbefia-Tayfur üçlüsü ile cevap verdi. Bu sayede Tayfur'un hücumdaki verimsizliğini orta sahaya çekerek tam tersine çevirmiş oldu. Tayfur'un müthiş temposuna Hakan'ın hücum presi ve Segbefia'nın etkili savunması eklenince takımımız sezonun en iyi maçını çıkardı. Hücuma çıkışlardaki dikine olumlu paslarımız da golleri getirdi. Maç boyunca yüksek tempoda oynamak maçın son dakikalarında üstünlüğü rakibe vermemize sebep olsada bir pozisyon dışında açık vermedik. Belki bu haftayı zirvede kapatmadık ama futbol açısından bu ligin lideri olduğumuzu gösterdik.   Günay'ın performansına alıştık artık. Bu devirde bir tane bulmak zorken Göktuğ-Günay ikilisiyle uzun yıllar devam edebiliriz. Fuchs rakibin ve ligin en etkili oyuncusu olan Dialiba'ya göz açtırmadı. Gençer yaptığı başarılı müdaheleler dışında, bu maçta defans liderimiz oldu. Yanında oynayan arkadaşlarına uyarıları adam paylaşımı konusunda yaşadığımız sıkıntıları yaşatmadı. Emrecan maç eksiği olmasına rağmen kusursuz oynadı. Yaşadığımız savunma problemine ilaç oldu. Leo sol bekte özellikle savunma konusunda beklentimin çok üzerine çıktı. Leo'nun bu performansı Okan hoca'ya ilerleyen dönemde Mehmet Erdem'i ön bölgede kullanma şansı da vermiş oldu. Segbefia orta sahada basmadık yer bırakmadı. Hücum presi yaptığımız anlarda alan kapatarak rakibin baskıyı delmesini engelledi. Tayfur en sonunda kendini buldu. Orta sahada defansif oynayınca üstünde ki baskıdan kurtuldu. Performansı belirleyici oldu. Hakan Barış beklenmedik bir oyun sergiledi. Temposu, ikili mücadelelerde başarısı, dikine pasları üst düzeydi.Hakan bu oyun tarzı ve performansıyla bu takımın vazgeçilmez oyuncusu olacağının umarım farkına varmıştır. Halil son haftalarda düşüşteydi ama bu maçta fırtınamız geri döndü. Bir o kanatta bir bu kanatta yıprattı rakibi. Umut-Adis 90'lı yılların unutulmaz ikili santraforları gibi efsane olma yolunda ilerliyorlar. Uyumları,  her pozisyonda birbirlerini bulmaları, defansif yardımları bize daha çok maç kazandıracak. 

Okan Hoca bu haftanın mimarı oldu. Tayfur'u kanattan orta sahaya çekip Adis'e serbestlik vermesi, Hakan Barış'ı böyle bir maça bu şekilde hazırlaması, Emre Can tercihi ve en önemlisi rakip analizi galibiyeti getirdi. Bu hafta gördük ki bize şampiyonluğuda getirecek. 
Haftaya sezonun ilk yarısının kalan dört maçından en zorlusunu oynayacağız. Saha şartları bizim için çok zorlayıcı olacak. Ben galibiyet bekliyorum ama beraberliğe de hayır demem. Bu futbola liderlik çok yakışır.

Yorumlar (6)

 • Göztepeli
  Hakan'ın ailevi sorunları vardı iyice bozmuştu kendisini eğer tekrarlanırsa devre arası gider.
 • Göz Bekir göz
  Hakan ı bu zaman a kadar neden oynatmadı??? Süper bir güç var . Maçın adamı Hakan barış
 • Göz Bekir göz
  Hakan ı bu zaman a kadar neden oynatmadı??? Süper bir güç var . Maçın adamı Hakan barış
 • Sakin
  Bu maçta Gosso'nun olmamasının hücuma olumlu yansıdığı konusunda yalnız ben mi böyle düşünüyorum diyordum ama sanırım çok sevdiğimizden dile getiremiyoruz. Hakan Barış tam anlamı ile kazanılabilirse yaşı ve becerileri ile uzun yıllar orta saha sıkıntısı yaşatmaz. Nihayetinde Gosso çok çok oynasa 2 yıl daha top oynar...Tekrar altını çizeyim Hakan Barış tam anlamı ile kazanılabilirse...
 • Burak35
  Hakan Barış o tempoyla oynamasaydi cok arardin Gosso yu Sinan kardes.Sanki ligde Gosso dan iyisi varda biz almadik oynatmiyoz
 • Sinan
  Gosso bu takımı yavaşlatan, sürekli yan top oynayan ve hücumu bozan bir adam! Olmamasının farkı anlayana!!!

Yorum Yaz