Son Dakika
DOĞANLAR NEDEN DOLMUYOR

DOĞANLAR NEDEN DOLMUYOR

Gürsel Aksel Stadı yapılıncaya kadar maçlarını Atatürk Stadı yerine Bornova Doğanlar Stadı’nda oynamaya karar veren Göztepe, TFF 1. Ligi’nin ilk devresini lider tamamlamasına rağmen tribünlerde umduğunu bulamadı.

Amatör Lig’e düştüğü yıllarda seyirci rekoru kıran sarı kırmızılılar, TFF 1.Ligi lideri olarak ağırladığı Denizlispor karşılaşmasında tribünlere yaklaşık 4 bin taraftar çeke bildi.

Göztepe tribünleri için taraftar sayısının düşük kaldığını düşünen taraftarlar bu konun yönetim tarafından araştırılmasını istedi.

Doğanlar Stadı’nın konumu, stat dışında yetersiz güvenlik tedbirleri sebebiyle yaşanan olaylar ve bilet fiyatları taraftar sayısını etkileyen nedenler olarak belirtildi.

Sayının çok önemli olmadığını söyleyen taraftarlar ise önemli olan destek olmak, küskün olan taraftarlarımızda tribünlere dönecektir. Ancak Passolig  sisteminin tribünlerimizi olumsuz yönde etkilediğini inkar edemeyiz yorumunda bulundu.

Passolig sistemine geçilmesinin ardından toplam 23.240 Göztepe taraftarı Passo kart aldı ve bu sezon sarı kırmızılı ekibin maçlarına ortalama 3.500- 4.000 taraftar geldi.

Göztepe’nin iç saha maçlarını Atatürk Stadı’nda oynanması gerektiğini vurgulayan taraftarlar ise yönetimin bir anket yapmasını istedi.

Bornova’dan memnun olan Göztepe Yönetimi’nin, taraftar sayısının düşüklüğü ile ilgili önümüzdeki günlerde  bir çalışma yapıp yapmayacağı merak konusu.

SPOREXTRA

Yorumlar (30)

 • Rebels
  Bu bılet fiyatları ile gençler maçlara gelemiyor yönetim uyuma
 • Rüştü
  Seneye tekrar düşünülür. Ama Atatürk stadı futbol Stadı değil. Bornova stadının kapasitesi arttırılırsa bilet fiyatları da ucuzlatılırsa belki eski ortam oluşur
 • Som
  Rüştü bey,zaten bu yıl artık Atatürk'e dönülmez.Hatta dönülemez.Çünkü Doğanlar stadının sanırım ki yıllık kirası Atatürk7e göre daha ucuz ve Doğanlar Stadı'nın reklam tabelaları Göztepe'nin sponsor firmalarına tahsis edilmiş durumda.Ancak seneye hem tramvay bitmiş olacak,hem metro hem de İzbanın olduğu Atatürk'e açık tribün 10 lira,kapalı tribün 20 lira fiyat uygulamasıyla dönülmeli.
 • Rüştü
  Şu anda Atatürk stadının çevresi tramvay ve alt yapı çalışmaları nedeniyle bir facia. Stadın kapısını bulmak bile çok zor. Her taraf çamur deryası. Araba park yeri yok. Yollar birbirine karışmış, trafik sıkışık. Doğan'lar onun yanında Avrupa Stadı. Tartışmasız Doğan'larda devam.
 • SOM
  Atatürk stadı tabii ki çağdışı fakat şehrin göbeğinde.Düşük bilet fiyatlarıyla sürümden kazanma ihtimali de var.Atatürk'te defalarca 7 bin,10 bine oynandı ama Doğanlar dolnuyor işte..Bu kadar net..
 • metin
  hocam 2 de 2 istikrarlı gidiyoz aferim sana
 • TAM35
  Baylar 4 milyon kisinin yasadigi sehirde daha 6bin kisilik stadi dolduramiyoruz bazi arkadaslar hala ATATURK stadi diyorlar komik olmayalim baylar cozum odakli dusunelim. Ataturk stadi cagdisi bir staddir, tribunler futbol izlemeye uygun degildir, elimizde olan imkanlar dahilinde doganlari doldurmamiz lazim.
 • A2
  1-) stad tilkinin bakır sictigi yerde ulaşım 1.5 saat dönüş 1.5 saat öğrenciler gelemez 2-) bilet fiyatları öğrenci için pahalı 3-) stad o kadar çok rüzgar alıyor ki mersin maçından sonra ben astım bronşit oldum işe gidemedim 1 hafta yattım, arkadaşımın kızı da yüz felci geçirdi Kombinem var ama hasta olursam işten kalirim
 • Baran
  sivas maçı yarın Atatürkte
 • SOM
  Tespit:Doğanlar Stadı dolmuyor.Sebepleri:Stadın uzaklığı,bilet fiyatları vs ÇÖZÜM:Her türlü ulaşımın olduğu,kapalının 20 TL.,açığın 10 TL. olacağı Atatürk Stadı..O lanet,saçma,tipil kasaba stadı olan Doğanlar'dan kurtulalım.
 • metin
  bence atatürkte oynayalım seyirci baskısı meyirci baskısı hikaye eğer gerçekten baskı olsaydı 4 gol yemezdik hem baskıyı artık taraftarlar değil birazda takım yapsın yahu. birazda takım seyirciyi çoştursun. rakip takım futbolcuları artık seyirci baskısından etkilenmiyorlar eskiden 80 li yıllar 90 lı olsaydı olurdu. şimdi futbolcular her sene takım değiştiriyorlar hepsi kaşarlanmışlar her sahayı tanıyorlar onun için baskı maskı hikaye atatürkte oynayalım artık
 • metin
  bence tek sebep takımın doğru dürüs futbol oynamadığıdır.yan pas geri pastan başka bildikleri yok topu 3. bölgeye taşıyamıyorlar. orta saha ayağında top tutamıyor dan dun dan başka oyun yok. ondan seyirci kaçıyor niye geleeyim diyor. sonra sdatın uzaklığı passolig bilet fiatların pahalılığı sırsıyla geliyor işte.
 • jeff hornacek
  maçların atatürk'e alınması farz oğlu farz. allahın unuttuğu yerde maç yaparsan kimse gitmek istemez. zaten bilet fiyatları da kazık ötesi. 40 tl 1.lig maçı mı olur aga. alın atatürk'e maçları fiyatları da ucuzlatın çiçek gibi olur işte. baskı maskı da hikaye. izmir marşı ile mi baskı kurulacak zaten. takım iyi olsun baskıyı o kursun. atatürk'te de o baskı kuruluır taraftar çokluğuyla.
 • Tek gercek
  Ben passolig aldım 40 veririm ancak oturdum yerden doganlar stadına gidene kadar 2 saat dönüş 2 saat Atatürk maçlar alınsın pazar ve cumartesi oynanan maçlarda takımı destekleyelim doğan stadına gelmek istemiyor insanlar bilet fiyatları normal 6 bin kişilik stada göre göztepe büyük bi kulüp Atatürk maçlar alınsın kapalı 30 açık 20 sat 8 9 maç gelir 15 20 bine oyna bunu neden kabul edilmiyor anlamadım ancak doğan stadi en çok ulaşımdan kaybediyor stadın dışında olaylar çıkıyor insanlar ailesiyle gelmek istemiyor kısacası kimsenin arasına sevdasına davasına sırtını döndüğü yok doganlar da oynandığı sürece bu sorun çözülmez
 • Tek gercek
  Ben passolig aldım 40 veririm ancak oturdum yerden doganlar stadına gidene kadar 2 saat dönüş 2 saat Atatürk maçlar alınsın pazar ve cumartesi oynanan maçlarda takımı destekleyelim doğan stadına gelmek istemiyor insanlar bilet fiyatları normal 6 bin kişilik stada göre göztepe büyük bi kulüp Atatürk maçlar alınsın kapalı 30 açık 20 sat 8 9 maç gelir 15 20 bine oyna bunu neden kabul edilmiyor anlamadım ancak doğan stadi en çok ulaşımdan kaybediyor stadın dışında olaylar çıkıyor insanlar ailesiyle gelmek istemiyor kısacası kimsenin arasına sevdasına davasına sırtını döndüğü yok doganlar da oynandığı sürece bu sorun çözülmez
 • seyyac
  Antalyaspor bilet fiyatlarının düşük olması gayet normal. Arkalarında kapı gibi Türk Petrol olunca, belediye ve hükümet olunca aslında bana göre yazdığınız bilet fiyatı bile yüksek kalıyor.
 • AntalYalı
  Göztepeli olmama rağmen oğlumun maça gitme isteğiyle onu Antalyaspor maçlarına götürüyorum. Süper lig sonuçta ve bilet fiyatları çok ucuz; kale arkası 5 TL, maraton 10 TL...
 • Ben
  Biletleri 40 tl yaparsan boş kalır tabi. Bunu tartışmaya gerek bile yok. Gs, Bjk, Fb gibi takımları bile bu fiyata izleyebiliyorsunuz. 1.lig maçında 40 tl aşırı abartı. Biletleri 15'e - 25 yapsan bile zaten sürümden daha çok kazanacaksın ve full tribünlere oynayacaksın. Şunu görmek çok zor değil. 40 tl yaparsan bomboş kalır o taraf böyle de puan kayıbı yaşarsın. Şunu görmek çok zor değil. Olay para ise, 25 yap sürümden kazan. Tribünlerinin dolmamasının tek nedeni ücretlerdir.
 • Gerçek
  Marotondaki görülen boşluk taraftarların bir araya toplanması,azda olsa kombine alanların maça gelmemesinden kaynaklanıyor
 • daemoneum
  Sadece bilet fiyatlarına bahane bulmayalım. Ben bu hafta maratonda yer yok diye numaralıdan aldım fakat maçta gördüm ki maratonda oldukça fazla sayıda koltuk boştu. Hatayı kendimizde de arayalım. Gelen taraftar ise organize olamadık. Maraton ayrı telden numaralı ayrı telden çaldı. Baskı ancak birliktelikle kurulur.
 • Rebels
  1- Biletler pahalı 2-passolig 3-Stadyum cok ters geliyor. Atatürk stadyumu dıyecem ama orda da karşı takıma baskı kuramayız tribünler çok uzak olduğu için. TEK ÇARE KENDİ STADIMIZ OLSUN
 • SOM
  Doğanlar stadının yerinin tersliği,passolig,canlı yayın,numaralı tribünün bilet fiyatının 40 TL. olması,bazı semt ve ilçelerde azalmamız,doğru dürüst bir dernek olmaması,okul ve semt gezilerinin,toplantılarının olmaması,genel bir ruhsuzluk..Bu stad tribünü eritiyor..Bence,seneye kesinlikle Atatürk Stadı'na geçilmeli ve bilet fiyatları indirilmeli.İzban var,metro var,tramvay var..Kapalı sağ ve sol ve açık havasını daha iyi bulur.
 • Baran
  yanlışın var hüseyin maratonda bitti kale arkasıda 40 liralık bilet pahalı geliyor insanlara işte varmı ötesi
 • hüseyin
  ya herşeyi söyleyin ama bilet fiyatları demeyin. kale arkası ve maraton biletleri bile bitmemiş bu hafta. işin kolayına kaçmayın. Daha detaylı düşünelim. kabul edelim Türkiye'de kimsenin seyircisi artık maça gelmiyor. Ayrıca eskiden ismail abi okul okul sokak sokak gezip taraftar toplardı. bizim şimdi ki taraftarın tek derdi otobüs. Dernek başkanları canlı yayına çıkıyordile getirdiği tek şey kulüp bize sahip çıksın, otobüs versin falan filan. sen ne yapıyorsun taraftar olarak dernek olarak sayıyı artırmak için? bizi örgütleyebiliyor musun? Veya osyal medyalar siz ne yapıyorsunuz? gaza getirme yok, taraftarı örgütleme yok. varsa yoksa önce ben duyurdum transferi.
 • Burak35
  23500 pasolig var maça gelen 3500 nasıl tek sebep pasolig
 • Cav
  Tek sebebi pasolig bence.
 • AkifAkif
  Passoligi saymıyorum zaten artık ancak en önemli etken NUMARALI BİLET fiyatları. Arkasından stadın konumunu söyleyebiliriz. Birçok bölgeden bir çok genç kardeşimiz stada nasıl gelebileceğini düşünüyor. Aracsız olanlar için stada gelmek dert.. Bilet fiyatı düşerse zaten stad dolar.. Şuan için tek çözüm bilet fiyatı..
 • Göztepeli
  Tek Sıkıntı BİLET FİYATLARI o fiyatları her taraftar veremez.. Ha şampiyonluğa oynuyoruz bahanesi ile fiyatı yüksek tutacaklarına adım gibi eminim
 • Xxx1925
  Stat Atatürk Stadyumu'ndan kat kat saha iyi. Güvenlik sorunu olarak maça gelmeyecek kadar büyük bir sorun görmedim ben. Passoligse bu işin bahanesi. Tek sıkıntı bilet fiyatı. 40 lira süperlig kulüplerinde bile yok. Ayda 80 tl bir maça verecek kadar durumu iyi olmayan insanlar var. İnsaf! Acilen bilet fiyatları revize edilmeli. 15-25 makul olur.
 • TAM35
  Stad ile ilgili sorun yok, Turk futbolu son 3 yıldır buyuk dusus yasiyor insanlarin futbola olan ilgisi genel olarak azaldi. Dun aksam FB-Adana macinda bile 5bin kisi belki vardi. Doganlar stadyumu tribunlerin sahaya yakinligi, giris cikislarin kolay olmasi gibi sebeplerden Ataturk stadina gore kat kat iyi oldugunu dusunuyorum. Numarali tribun fiyatlari max. 30₺ olmali boylelikle 5-6bin kisiye rahat oynariz.

Yorum Yaz