Son Dakika
 • Göztepe'mizde Bursaspor Hazırlıkları Sürüyor
  Cuma günü Bursaspor'u konuk edecek olan Göztepe'miz bugün gerçekleşen antrenman ile hazırlıklarını sürdürdü.
 • BİR ATKI BİR OYUNCAK KAMPANYASI YENİDEN
  Kulübü’müzün Türk Kızılayı İzmir Şubesi ile ortaklaşa yapacağı “Bir Atkı Bir Oyuncak” kampanyası ile Göztepe arması bulunan atkı, bere, eldiven gibi kışlık ürünler, köy okullarında okuyan ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.
 • Göztepe ile Bursaspor 43. kez kozlarını paylaşacak
  Spor Toto Süper Lig'de cuma günü Bursaspor'u konuk etmeye hazırlanan Göztepe'miz, rakibiyle 43. kez kozlarını paylaşacak.
 • Göz-Göz şahlanacak
  Sarı-kırmızılıların yeni teknik direktörü Kemal Özdeş ilk açıklamalarını Yeni Asır Gazetesi’ne yaptı:
 • Kemal Özdeş, Göztepe'nin 29. hocası oldu!
  Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin 2,5 yıllık sözleşme imzaladığı Kemal Özdeş, sarı-kırmızılı ekibin Süper Lig tarihindeki 29. teknik adamı oldu.
 • Neredeyiz? Nereye Gidiyoruz?
  Yazarımız Tayanç Üşümezgezer'in, Sivasspor maçı için yazdığı Neredeyiz? Nereye Gidiyoruz? başlıklı köşe yazısı...
 • Bayram Bektaş: "Maçın hakkı bu değildi"
  Teknik Direktörü'müz Bayram Bektaş, Demir Grup Sivasspor maçı sonrası,"Maçın hakkının bu olmadığını düşünüyorum. Kırmızı kart oyun sistemimizi bozdu" dedi.
 • AVRUPA'DA ZİRVEDE
  Göztepe, Süper Lig'de son haftalarda yaşadığı kayıplarla irtifa kaybederken, Portekizli file bekçisi Beto Pimparel ise penaltı performansıyla Avrupa'nın zirvesine yerleşti.
 • AMAN DİKKAT!
  Süper Lig'de bu sezon kart cezaları ve sakatlıklardan çok çeken Göztepe'de Sivasspor maçı öncesi orta alanda da tehlike yaşanıyor.
 • Göztepe’de Gouffran tepkisi
  Süper Lig’de son olarak deplasmanda Antalyaspor’a 1-0 kaybeden Göztepe’de taraftarlar, oyuna kurtarıcı olarak Gouffran’ın alınmasına büyük tepki gösterdi.
Bitsin Artık Bu Stat Çilesi

Bitsin Artık Bu Stat Çilesi

zmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, dün beraberindeki yönetici arkadaşları Fatih Tanfer, Erdem Meço ve Musa Turan ile birlikte Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir'i ziyaret etti. Erten, Türkiye'de kentlerin en az ikişer stada sahip olduğunu İzmir'in ise ideal şartlarda futbol oynanacak bir modern stadın hasretini çektiğini vurguladı. Erten, çeşitli engelleme ve bahanelerle İzmir'in statlara sahip olma konusunda en az 3 yıl yitirdiğini belirterek, "Karşıyaka Stadı'nın ihalesinin iptal edilmesi hata oldu. Şimdi yeni ihaleyle çok daha büyük meblağa malolacak, zaman kaybı da cabası" diye konuştu.

Türkiye'de çeşitli kentlerin en az 2-3 stada sahip olduğunu hatırlatan Erten, İzmir'in Atatürk Stadı ve Doğanlar Stadı'na mahkum olduğunu belirtti, "İzmir'in yapacağı hamlelerde Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım büyük şans. Sayın Yıldırım ne proje götürsek onaylatıyor. İZVAK'ın götürdüğü her proje onaylanıyor. Öyleyse bu büyük imkandan yararlanmalı, gerçekçi projeler götürerek spora hizmetine fırat vermeliyiz. Engellemelerle bir yere gidemeyiz" dedi. Göztepe'nin Gürsel Aksel Stadı için ihaleyi beklediğini, Alsancak Stadı ile ilgili önemli gelişmelerin yaşandığını söyleyen Erten, Karşıyaka Stadı için de çıkış yollarının arandığını söyledi.

Hayalimdeki stat projesi

Erten, "Kentin göbeğinde 250 bin metrekarelik spor alanımız var. Buraya spor tesisi anlamında her şeyi yapabiliriz. Stadyum, atletizm stadı, spor salonu ve daha neler neler... Ve sadece 100 bin metrekaresine. Kalan 150 bin metrekareye kulüplerimizin faliyetlerini sürdürecekleri önemde gelir getirici tesisler yapılabilir. Bunun için hep birlikte proje geliştireceğiz ama öncelikli hedefimiz Karşıyaka, Göztepe ve Alsancak stadları. Ankara'daki spor teşkilatımız da artık bu stadın bu şartlarda spora hizmet veremeyeceğini anladı" dedi.

"Her zaman yanınızdayız"

Yeni Asır Genel Yayın Yöneatmeni Ercan Demir, İZVAK Başkan ve yöneticilerine yapacakları hizmetlerde her zaman olduğu gibi katkıda bulunmak için söz verdi. Demir, "122 yıldır yayın hayatını sürdüren Türkiye'nin en eski gazetesi YENİ ASIR, her zaman sporun ve sporcunun yanında olmuştur. Yapacağınız etkinliklerde her zaman yanınızda olacağımızın bilinmesini isteriz" diye konuştu.

Yorumlar (1)

 • Kartal Adam
  Yok kardeş fuar'da stad olmaz düşündüm ve gördüm. Karmaşa olacak ve bunu istemeyiz. Fuar şöyle değerlendirilmelidir; Evet çok sayıda çim saha, atıyorum halı saha veya biraz daha büyük boyutlarda 20 kadar çim futbol alanı. Bunlar 20 bin metrekare alan tutar. 40 bin metrekaresine ise teknolojiyi takip eden bi lunapark, 20 bin metrekaresine tenis/voleybol/plaj voleybol/basketbol/doğal paintbol(kumlu tepeler filan orman ortamı) gibi şeyler... Bak ne oldu? 80 bin metrekare alana resmen şehri oksijenlendirdik. Şimdi 170 bin metrekare ana alana geldik. Bunun 70 binini yapay göl oluşturacak merkezde olacak. Bu gölde kano/pedallı aletler kuğular filan/ Kaldı 100 bin metrekare alan, bu alanı ise yine toprak ve çim ağırlıklı ancak ağaç merkezli şekilde değerlendireceğiz. Koşu pisti diye bişey olmaz bi defa, koşu pisti yerine içerdeki ulaşımı kolaylaştıracak demir ağlar öreceğiz. Bu mini tren sürekli dönecek, sadece 10 bin metrekare kapalı alan olacak ve o da ihtiyaca yönelik beslenme gibi veya orada vakit geçirirken oluşacak olan ihtiyaçları karşılamaya yönelik dükkanlar. Yani alanın geri kalan kısmı komple piknik alanı olacak. Çam ağaçlarıyla dolduracağız. Bahsettiğim spor alanları komik ücretlerle ücretlendirilecek. Atıyorum saati 50 tl bundaki amaç kavgayı engellemek. rezervasyon muhabbeti gerekli burda. Bak bu bile deli para getirir bakımı sağlar yani, ücretler sadece kültür parkın kendi kendisini idare etmesi için alınacak,asla yüklü olmayacak herkes ulaşabilecek. Özelleştirme filan olmayacak, sadece maaşlı çalışanlar bakacaklar bu kadar. Çünkü bu bi şehrin insanının oksijen temelidir. Para ile satılamaz. Kulüplere gelince banane ulan nereye giderseniz gidin. Kültürpark İzmir'linindir İzmir'linin olacaktır! Ha sadece 1 stadyum yapılabilir sadece 1 stadyum. O da en fazla 15 dönüm eder. Yani 70 bin kişilik dev bir stad yapılabilir yeni teknoloji ile en fazla 15 dönüm. Milli takıma tahsis edilir, diğer takımlarımıza ise dış kupalara katılmaları halinde tahsis edilir. Böylece bir ruh oluşturulur. Ve bi hedef konmuş olur. Bunun dışında ise konserdi filandı kullanılabilir. Ama bütünüyle kulüplerimiz çökecek filan olacak denirse bu şehrin yaşayanlarını hiçe saymak olur. Bencillik olur, futbolla ilgilenenleri sistem kölesi yapar, diğerlerini ise resmen hiç yapar. Yani temel toprak ve çim ve ağaç üzeri ise söylediğim gibi bir yapıdır. Bunun dışında projeleri olan herkes iyi bilsinki trafik kazası, kör kurşun gibi şeyler çok da tesadüfi değildir!

Yorum Yaz