Son Dakika

"Okan Buruk ile devam edeceğiz"

Bir restoranda gazetecilerle bir araya gelen Sepil, sezon sonunda Süper Lig'e çıkmaları halinde kadroda değişiklik yapmak zorunda kalacaklarını kaydetti.

 
Sepil, şu anda kadroda 25 oyuncularının olduğunu hatırlatarak, "Eğer seneye çıkarsak belki 12-13 kişiden fazlası kadroda olamayacak. Süper Lig'e çıkarsak Okan Buruk kesinlikle kalacak. Ben değişimle başarının geleceğine inanmıyorum." dedi.
 
Gürsel Aksel Tesisleri'nin yerine yapılacak Göztepe Stadı için Türkiye'de örneği olmayan şekilde kendilerinin yaptırdığı proje çiziminin tamamlandığını belirten Mehmet Sepil, "Statla ilgili gelecek hafta veya mart ayı başında TOKİ tarafından ihale süreci başlatılacak. Stadı 20 bin 35 kişilik yapacağız. Hayalimiz burayı bir AVM yapmak değil. Alışveriş alanları olacak ama orayı spor ve sağlık yaşam merkezi haline getirmek istiyorum. Bu konuda birçok sağlık grubu ile görüşüyoruz." diye konuştu.
 
Statların işletme masrafının getirecek gelirinden daha fazla olduğunu aktaran Sepil, "Türkiye'de en büyük sorun yapılan statları kulüpler üstüne almıyor, genellikle belediyelere bırakıyor." ifadelerini kullandı.
 
Sepil, Menderes Tekeli'de yapılacak 9 sahalı altyapı tesisleri için mart ayında Menderes Belediyesi ile anlaşma yapmayı planladıklarını vurgulayarak, tesisin tamamlanmasının ardından Urla'daki tesisleri de buraya aktaracaklarını ve Urla Adnan Süvari Tesisleri'ni de Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devretmeyi planladıklarını kaydetti.
 
Sepil, stat geliri olan bir Göztepe'nin Süper Lig'e çıkmasa bile 100 sene yaşayacağını belirterek, şöyle konuştu:
 
"Süper Lig'e çıkamazsak isim sponsorluğu konusunda gelirimiz azalabilir. Süper Lig'de olursak stat isim hakkından 3-4 milyon dolar alabiliriz ama 1. Lig'de bu rakam 1-1,5 milyon dolara kadar düşebilir. Ancak bu stat çok meşhur olacak. 'Üç Büyükler' ile kıyaslamadan en iyi isim paralarından birini alacağız. Önümüzde iki kalem gelir elde edebileceğimiz konu var. Stadın gelmesiyle gelecek gelir ve Süper Lig geliri. İkisi birden olursa 2-3 yıl sonra UEFA'yı düşünmeye başlayacağım."

Yorumlar (5)

 • HK 33
  Sayın Sepil,lütfen Urla tesislerini bakanlığa devretmeyiniz ya da üctet mukabilinde devrediniz ancak tessin ismi ve kullanımı Göztepe'ye ait olsun.Orası bizim vitrin,prestij tesisimiz.Amatör şubeler kampı olabilir orası. Ya da sporcu oteli vs
 • Efsane
  Stad ihalesi mart başına sarkmış ne diyelim bi umut bekliyoruz insan hayalsiz yaşayamazmış olmasa bile hayal kurması güzel .Mehmet SEpil başkan işin başında olunca bu sefer hayalden gerceğe donusurmu diye dusunmuyor degilim.
 • SAGI
  Takım Sivas maçından bu yana futbolun F sini oynamıyor. En az 6-7 puan önde olmamız gereken yerde güç bela ilk 2 deyiz. Eskişehir maçına kadar olan kısmı ne olursa olsun kayıpsız geçmemiz lazım. Ondan sonra fikstür zor. Şampiyon olsak bile kanser ola ola olacağız o kesin.
 • sado
  Bugün seyirci maçı alabilirdi onlar da biliyordu ki Okan ne eder eder bu maçı verir. Seyirci isteseydi Halil'i çıkartmazdı ..Direkler ve Günay olmasaydı mağlup da olabilirdi. Stoper ve libero yol geçen hanı gibiydi. Okan onları görmedi ,çıkacak Halil'i mi gördü ? ( Sakatlandıysa bilmem ama sakat gibi çıkmadı ) Okanı göndermeseniz bile yanına bun işi bilen birini oturtun bari.
 • sado
  Aferin sana ,Kim tavsiye etti Okan'ı ? Emre Can'ı kim aldırdı ? Acaba tavsiye eden Galatasaraylı diye mi tavsiye etti ? Emre Can ,Soner ,Canberklerle şampiyon mu olacak GÖZTEPE ?

Yorum Yaz