Son Dakika
 Göztepe’nin stadına kavuşması için 700 günü kaldı.

Göztepe’nin stadına kavuşması için 700 günü kaldı.

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’in düşman işgalinden kurtulduğu 9 Eylül’de  Göztepe Gürsel Aksel Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi statlarının temelini atacak.

Türkiye’nin pek çok iline Avrupa standartlarında statlar yapılırken Alsancak Stadı’nın yıkılmasıylaİzmir’de sadece 1971 yılında yapılan Atatürk Stadı kaldı.

Kurtarıcı Bornova Stadı!

Geçen sezon İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi işbirliğiyle tamamlanan ve hizmete sunulan Bornova Stadı, Göztepe’nin Süper Lig yolunda da başarı evi oldu. Stat sıkıntısının bitmediği İzmir’de, kulüplerin tesis yönünden geri kalması, İzmir futbolunu da olumsuz şekilde etkilemiş ve bu durum nedeniyle futbolda istenen atak yapılamamıştı.

İlk kazma vuruluyor

Sahadaki 12. adam diye de tabir edilen taraftarların futboldaki etkisini bilen kulüp yöneticilerinin girişimleri sonuç verdi. İzmir’in yıllardır kanayan yarası haline gelen stat belirsizliği, 9 Eylül’den itibaren ortadan kalkıyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla düzenlenecek olan törende Göztepe  Gürsel Aksel Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi ne ilk kazma vurulacak. 

14 yıl sonra şanına yakışır bir şekilde lige geri dönüp Süper Lig özlemine son veren Göztepe, yıllardır taraftarının da hayallerini süslediği yeni stadın temel atma törenine 9 Eylül’de tanıklık edecek.  Haftalar öncesinden Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in de müjdesini verdiği Gürsel Aksel Tesisleri’ne yapılacak olan yeni stadın açılış tarihi, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu olan 9 Eylül olarak belirlendi.

Uyum sorunu yok

Farklı nedenlerle imarı ve projeleri iptal aşamasına gelen Göztepe stat projesinde uyum ve düzenleme sorunları çözüme ulaştı. Stadın sadece futbol için değil, aynı zamanda yaşam ve sağlıkmerkezi olması yönünden de beğeni ve onay kazanmasının ardından, projenin uyum sorunu da ortadan kalktı. Göztepe’nin stadına kavuşması için 700 günü kaldı.

Kaynak : Milliyet

Yorumlar (0)

Yorum Yaz