Son Dakika
Göztepe’nin eleğinden tek tek 900 futbolcu geçti

Göztepe’nin eleğinden tek tek 900 futbolcu geçti

Sütten ağızları yandı, yoğurdu üfleyerek yediler.

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, ligde yabancı sınırlaması olmamasının en çok kendilerine yaradığını söyledi.

Tuna, ‘’Ligde kalıcı olacaksak yabancı hakkımızı sonuna kadar kullanmak zorundaydık. Yabancı transferinin şansı geniş çerçevede bakabiliyorsunuz. Biz 900’e yakın oyuncu izledik. Çok zor bir süreçti bizim için. Eldeki imkanlarla, yabancı sınırlaması olsaydı böyle bir kadroyu kuramazdık’’ dedi.

Tuna, bu sene için taraftarların çok fazla bir beklenti içerisine girmemesi gerektiğini ifade ederek, “Beklenti, Göztepe önümüzdeki sene Süper Lig’de devam eden bir takım olmalı. Taraftarın beklentisi iyi bir Göztepe izlemek olsun” dedi. Şu andaki tablonun, kadroda yerli oyunvcu yer almayacağı anlamına gelmediğini de vurgulayan Tuna, ‘’ilerleyen süreçte biz de A Milli takımımıza futbolcu vereceğiz. Ligde yavaş yavaş süre aldıklarında bunu göreceğiz’’ dedi.

BEKLENTİLER BÜYÜK OLMASIN

Sarı kırmızılı kulüp 2017-18 sezonundaki hedefini mütevazı tutuyor. Sarı-Kırmızılı kulüp yönetim ve teknik heyeti, taraftarından beklentilerini yüksek tutmaması talebinde bulundu. Tuna, kadrodaki 16 oyuncunun da yeni olduğu bir takım ile mücadele ettiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

‘’Göztepe ligde yeni, hocası yeni. Benim için oyuncuların sahada göstereceği pozitif anlayış ve Göztepe’nin farkı nasıl oluşturacağı önemliydi. Ligde hiç kolay maç yok. Takımım oyun anlamında iyi bir başlangıç yaptı. Bundan sonra da oyun anlamında bunun üzerine koymak istiyoruz. Bu sene için taraftarların çok fazla bir beklenti içerisine girmemesi gerekir. Beklenti, Göztepe önümüzdeki sene Süper Lig’de devam eden bir takım sınırında olmalı. Taraftarın beklentisi iyi bir Göztepe izlemek olsun.”

Kaynak: Haber Hürriyeti

Yorumlar (1)

  • tourist
    andre castro scarione ve beto nun forma giydiği takım küme düşmez. bence ligi ilk 10 sırada bitiririz (7). kadro kalitemiz üst düzey. iç sahada dolu tribünler önünde zor puan kaybederiz. iç sahada yenilmezlik serimiz başlar ve uzun zaman devam eder. 7. olduğumuz yıl kurulmuş olan kadro maddi problemler yüzünden dağılmıştı aynı durum başımıza tekrar gelmez.o kadroda forma giyen topçular çok uzun süre süperligte forma giymeye devam etmişti. gürsel aksel göztepe stadının açıldığı yıl uefaya kalırız.. tanrı mehmet sepili korusun ve yüceltsin...

Yorum Yaz