Son Dakika
Yarınlar Göztepe’nin

Yarınlar Göztepe’nin

Bülent Buda: Ticarette efektif sözcüğü nakit para anlamında kullanılıyor yanılmıyorsam. Göztepe’de özellikle ilk yarıyı efektif oynadı, iki gol 3 puanı koydu cebine hak ederek. Karşı kaleye ilk etkili atak 25’de Scarione, Castro, Tayfur üçlemesi ve gol. İkincisi 45’de Castro’nun muhteşem eylemleri, penaltı Jaho’dan gelsin. 2. skora ulaşan Göztepe artık oyunun ikinci yarısını dilediğince çekip çeviren taraftı. Savunuyor, çıkıyor, koşuyor, basıyor, pozisyon üretiyor. Takımın bütünü iletişim kurgusunun üretken bir parçası. Sabri 93’te karşı kaleye atağa çıkıyor, pozisyon üretiyor. Selçuk 95 dakika akıl-kas uyumuyla ayakta. Tayfur sedyeyle dışarı alınacak denli yırtınıyor, koşuyor. Peybernes bu kez savunmanın ateşleyicisi, hamisi gibi. Her futbolcuda kazanma isteği, takım olma ruhu egemen. Ve de elbette Castro futbol alanının parlayan yıldızı. Bu sürede böyle bir takım Göztepe’yle ummadığımız coşkuda, güzellikte futbol günleri yaşıyoruz. Bütünüyle hepsi kutlanmayı hak ediyor.

Uyum sorunu aşıldı

Fatih Tanfer:  Göztepe’nin, Osmanlıspor karşısında aldığı 3 puan asla tesadüf değil. Çünkü bu galibiyet takımın hırsını ve inancını ortaya koyan bir oyuncu grubunun başarısıydı. Bunun organizasyonu teknik adamların çok kullandıkları uyum sürecini hızla aşmış ve sonucunda 4 maçta 7 puan toplamış bir takım. (4 maçın ikisi 4 büyükler ile taraftarsız) Burada sezon başında ifade ettiğim Tamer Hoca için Göztepe bir şans. Bilgisini ve becerisini gösterirse başarıya ulaşır diye düşüncemi belirtmiştim. Bu başarının sonucunda da Tamer Hoca Göztepe için bir şans olabilir. Düşüncem, büyük mutlulukla söyleyebilirim ki gerçekleşiyor. Rakiplerini iyi tanıma doğru planlama ve akıllı oyun tarzıyla bir takımın neler yapabileceğini gördük. Birde bir takımın başkanı Mehmet Sepil ve ona inanan yönetimi olursa, başarı hayal değildir. Ancak Gençlerbirliği karşısında alınacak 3 puan, gelinen noktanın taçlandırılması için şarttır.
İsmail Özelçinler: İzmir’de önce Fenerbahçe, ardından Trabzonspor gibi iki güçlü ekibi konuk eden, üstelik cezası nedeniyle sahaya seyircisinden yoksun çıkan Göztepe’nin, Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalması, ardından Trabzonspor’u 3-2 yenmesi, yeni kurulmuş bir takım için tek kelimeyle büyük başarıdır. Osmanlıspor deplasmanında da haddini bilerek sahaya çıkan ve ilk yarıda 2-0 öne geçen Göztepe, maçın ikinci yarısında doğal olarak kontrollu bir futbol ortaya koydu. Tüm futbolcular büyük bir özveriyle oynarken, iki golde de büyük payı olan ve rakip defansı oldukça zorlayan Castro’yu ayrıca kutluyorum. Sabri ise sanki 10 yıldır Göztepe’de forma giymiş gibi her haliyle sahada kendini hissettirdi.

Özlem bitiyor

Mehmet Demirtaş: Issız kuytu köşelerden dönen bir takım hikayesi... Beklentiler, planlamalar, kuşkular yerini artık başarıya bırakıyor. Üreten, çalışkan ve başarıyı isteyen Göztepe bu ilkelerin izinden gittiğini ve planlamaları yakaladığını 4. haftada Osmanlıspor karşısında oynadığı sistematik futbolu ve çalışılmış duruşuyla tekrar gözler önüne serdi. Kalan oyunculardan katkı, gelen oyunculardan katkı ve kulübeden destek. Tamer Hoca’nın sihirli dokunuşları  takımın ahengini artırdı. Sarı kırmızılılar bu hafta sonu Bornova Stadı’nda oynayacakları Gençlerbirliği karşılaşması ile efsane taraftarıyla kucaklaşacak, ve özlem sona erecek. Seyir zevki yüksek bir karşılaşma izleyeceğiz. 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz