Son Dakika
GÖZTEPE’NİN EFSANESİ YENİ GÖZTEPE’Yİ YORUMLADI

GÖZTEPE’NİN EFSANESİ YENİ GÖZTEPE’Yİ YORUMLADI

Göztepe’nin Avrupa’yı titrettiği 1963-70’li yıllarda sarı-kırmızılı takımın yıldızlarından “İngiliz Nevzat” lakaplı Nevzat Güzelırmak, Göztepe’nin Süper Lig’de ilk 5 haftada göesterdiği performansı, başarılarını öve öve bitiremedi, “Bizden sonra da çok iyi takımlar kuruldu ama bu takım 40 yıl sonra Efsane Göztepe’den sonraki en iyi takım, en süper kadro” dedi. Göztepe’nin tarihten gelen başarılarına yeniden dönmesinin sürpriz olmayacağını söyleyen Güzelırmak, “Göztepe’yi sadece Göztepeliler ve İzmirliler değil, tüm Türkiye hayranlıkla izliyor. Güzelyalı’dan, camianın göbeğinden gelen başkan Mehmet Sepil Göztepe’yi yeniden şahlandırma yoluna girdi. Olması gereken her şeyi yapıyor” dedi. Sepil ve arkadaşlarının nokta transferlerle son derece güçlü bir ekip yarattığını söyleyen Nevzat Güzelırmak, “Şimdiden abartı saymayın, hedef Avrupa olmalı. Osmanlıspor, Konyaspor ve Başakşehir yapabiliyorsa biz niye yapmayalım?” dedi. Nevzat Güzelırmak, Göztepe taraftarının üç büyükler dahil Türkiye’nin en iyi taraftar grubu olduğunu öne sürerek, “Bornova Doğanlar’da sadece 10 bin talihli maçları izliyor. 50 binlik kapasite olsa yine dolar. Gök gürültüsünü andıran müthiş bir tezahüratla bu takım ölüyü diriltir, hedefe götürür” şeklinde konuştu.

TRANSFER TAM İSABET

Sepil’in, Şenol Güneş ve evveliyatında bir çok teknik adamla iyi bir deneyim kazanan Tamer Tuna’ya güvenmekle en iyisini yaptığına da değinen Nevzat Güzelırmak şöyle konuştu: “Transferde de günün şartlarına göre önemli ölçüde isabet tutturdular. Her an forma giyebilecek 20 zıpkın gibi adam var. Kaleci Beto’yu kim bulduysa helal olsun. Traore’ye bayılıyorum. Sabri ile Selçuk 2. baharlarını yaşıyor, tecrübeleriyle takıma güven aşılıyor, eski kulüplerine, “İşte biz böyleyiz” mesajı veriyorlar. Castro ile Scarione’nin teknik kapasiteleri ve futbol yetenekleri tartışılmaz. Kaç takımda böyle hedefe götürecek adam var? Tayfur bombacıların Türkiye temsilcisi. Jahoviç’ten her zaman gol bekliyorsun ki büyük avantaj. Gouffran ve Ghilas vurucu timin diğer ayakları.”

GÖZÜMÜZ YÜKSEKTE

Göztepe’nin emin adımlarla yoluna devam edip alt grupla ilgisini keseceğine inandığını anlatan Güzelırmak, “Gözümüz artık çok yukarıda.
Hedef her zaman ilk 5 arasında bulunmak olmalı. Fikstür de lehimize. F.Bahçe ve Trabzon’dan 4 puan almak azımsanacak bir başarı değil” dedi. Eski Efsane son olarak, “Göztepe’ye heyecan geldi, Göztepe coştu, İzmir’i de coşturdu. Dileğimiz gerisi de gelsin”
şeklinde konuştu.

 

 

 

Yeni Asır

Yorumlar (0)

Yorum Yaz