Son Dakika
HER ŞEY GÜZEL OLACAK

HER ŞEY GÜZEL OLACAK

Tesisleşmede önemli adımlar atan yönetim geleceği sağlama alıyor

Süper Lig'e 14 yıl aradan sonra çıkan Göztepe'de Başkan Mehmet Sepil yönetimi tesisleşme konusunda sağlam adımlar atıyor. Yönetim, Gürsel Aksel Stadı'ndaki tüm pürüzleri çözerek inşaat aşamasına geldi. Sarı-kırmızılı taraftarlar semtlerinin içinde olan stadyumlarındaki maçlarını oynamak için gün sayıyor. Sportif başarıyı yakalayan İzmir kulübü alt yapı hamlelerini de unutmadı. Torbalı'ya yapılacak olan Göztepe Akademisi Tesisi'nin iki hafta içinde arazi teslimi yapılacak. Sarı-kırmızılılar 6'sı nizami 2 küçük ölçülerde toplam 8 sahası bulunan modern bir alt yapı merkezi yapacak. Gelecek için önemli adımlar atan sarı-kırmızılılar Urla'da 2014 yılında 1 çim saha ile kullanıma giren Adnan Süvari Tesisleri de geliştirildi. Sarı-kırmızılı yönetim, tesis çevresindeki arazileri kiralayarak bir çim saha ve ek tesis binaları yaptı. Süper Lig'de fırtına gibi esen Göztepe, Urla'da artık tek sahada çalışmaktan kurtuldu. Sarı-kırmızılılar tesisleşme yatırımlarıyla gelecek için önemli hamleler yapıyor.

Taraftarların yeni mabedi olacak

Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi adı altında yapılacak olan 20 bin 35 seyirci kapasiteli stadyumu 218 milyon 900 bin Türki Lirası'na REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ yapacak. Güzelyalı'nın göbeğindeki stadyum sarı-kırmızılı taraftarların yeni mabedi olacak.
Sarı kırmızılı yönetimin projesine sadece maç günleri kullanılacak bir tesis olmayacak. İçinde yer alacak olan sosyal alanlar ile 7/24 İzmirlilere hizmet edecek yaşam alanı hayata geçirilecek.

Geleceğe yatırım

Göztepe'nin Torbalı'ya yapacağı Akademi Tesisleri için de yasal işlemlerin sonuna gelindi. Torbalı'nın Pancar Mahallesi'ne yapılacak dev tesiste 8 adet futbol sahası, 2 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, yarı açık yüzme havuzu, kafeterya, sosyal alanlar, eğitimöğretim binası, idari bina ve sporcu konaklama alanları yer alacak.

Adnan Süvari yenilendi

Urla'da 2014 yılında hizmete açılan Adnan Süvari Tesisleri'ne yeni bir çim sahada ve ek hizmet binaları kazandırıldı. Mevcut binaya ekler yapılarak, fitness salonu büyütüldü. Oda sayısı arttırıldı, büyük bir teras oluşturuldu. Sporcu sağlık havuzu ve basın merkezi yapıldı. Tesisler daha modern hale getirildi.

İlk yarı coşuyor

Süper Lig'de ilk 7 haftada topladığı 13 puanla 4. sırada yer alarak takdir toplayan Göztepe'de keyifler yerinde. Süper Lig'in yeni ekibi bu sezon sahaya çıktığı 7 karşılaşmada 14 gol atmayı başardı. Sarı-kırmızılılar bu 14 golün 9'unu karşılaşmaların ilk 45 dakikasında rakip filelere gönderdi. İzmir ekibi ilk yarının ilk yarım saatlik diliminde 3 gol atma başarısını gösterdi. Sarı-kırmızılar ilk yarılarda 31 ve 45 dakikalar arasında rakip fileleri 6 kez havalandırma başarısını gösterdi. İlk yarının sonlarına doğru bulduğu gollerle soyunma odasına mutlu gitti. İkinci yarıların ilk 15 dakikasında ise 2 kez gol atma başarısını gösterdi. Göztepe, ilk yarıların son bölümünde gösterdiği başarıyı maçların son bölümüne taşıyamadı. Sarı-kırmızılar 76-90 dakika arasında 2 kez gol atma başarısını gösterdi. Göztepe maça hızlı başlayarak ilk yarıda bulduğu gollerle rakiplerinin gardını düşürmeyi başarıyor.

 

Kaynak: Yeni Asır

Yorumlar (0)

Yorum Yaz