Son Dakika
Yılmaz Vural'dan Tamer Tuna'ya Şok Sözler

Yılmaz Vural'dan Tamer Tuna'ya Şok Sözler

Son olarak Göztepe’yi çalıştıran ve Ege temsilcisini 13 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkartan Teknik Direktör Yılmaz Vural, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in kendisine, “Sen bizim takımın üzerine çıkıyorsun popülarite olarak” dediğini iddia ederek, “Bunu rahatız edici buluyor.

Bu insanın elinde değil ki. Tamamen duygusal bir tepki koydu bana. Yardımcı antrenörlükten gelmiş bir adamla çalışıp bu kadar riske atılır mı takım?” diye konuştu.

 

Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, bir televizyon kanalında yayınlanan programda çeşitli açıklamalarda bulunurken, konuyu Göztepe’den ayrılışına getirdi. "Türk futbolu diye bir şey yok ki ümidimi keseyim" diye serzenişte bulunan Yılmaz Vural, “Aldatmaca bir orta oyunu oynuyoruz. Süper Lig, yarışma gibidir. Burada işi kavramış, deneyim sahibi olmuş futbolcular, teknik adamlar yer alıyor. ’Gelin siz seçilmişler, bize bu yarışmayı güzel sunun. Biz de seyrederken inanılmaz keyif alalım’ diyorlar” şeklinde konuştu. Vural, Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna’yı kastederek, “Şimdi bakıyorsunuz bir arkadaşım daha hayatında bir takım çalıştırmamış, yardımcı antrenörlüğü çok kısa süre yapmış, ona bir takım teslim ediliyor. Mümkün değil senin yapman. Sen kazanırsan iyi antrenör olursun. Senin buraya çok şey katacağın büyük soru işaretidir” dedi.

 

Göztepe’yi 13 yıl sonra Süper Lig’e çıkardığını hatırlatan Yılmaz Vural, “Ben Göztepe’yi çıkardım adamlar benle devam etmedi. Türkiye’de üstüne koya koya gitmişlik yok ki. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil bana ’Hocam büyük takımların seni neden almadıklarını daha iyi anladım. İnanılmaz bir hocasın. Bunu tartışmam mümkün değil ama sen bizim takımın üzerine çıkıyorsun popülarite olarak’ dedi. Bunu rahatız edici buluyor. Bu insanın elinde değil ki. Tamamen duygusal bir tepki koydu bana. Bu ülkede para kazanmıyoruz, siyasetle ilişkimiz yok, kafamıza göre bir adam bulduk dedik adam bizi istemedi” diye konuştu.

 

Süper Lig’de ilk 8 hafta sonunda 16 puanla 2. sırada yer alarak büyük bir başarı gösteren Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna için, “Yardımcı antrenörlükten gelmiş bir adamla çalışıp bu kadar riske atılır mı takım?” eleştirisinde bulundu. Tecrübeli teknik adam sözlerini, “Biat istiyorlar. Kültür bu, biat edeceksin adama. Ben senle oturup sözleşme yapıyorum ama bu yetkileri vermek işine gelmiyor” diyerek sonlandırdı.

Kaynak: İHA

Yorumlar (1)

  • tam 35 urla
    son derece çirkin ve çekememezlik dolu yorumlar.. yılmaz hoca önce kendisi ile çalışmış 30 küsur takımda neden bir daha görev alamadığını söylesin. kendisinin tavır davranış ego ve aşırı maddiyatçı tavırları herkese yaka silktiriyorda ondan ......... çıksın açıklasın Eskişehir maçından 2 gün önce daha şampiyon olmamış bir takımdan şampiyon olmuş gibi şampiyonluk primini alıp almadığını......... çıksın açıklasın kendisi ile nezaketen yapılan görüşmelerde istediği parayı....... göztepenin şampiyonluğunun %90 ı yönetim taraftar inanmış futbolcu üçgeni ile gerçekleşmiştir. okan hocanın Göztepe ile bir şekilde kan uyuşmazlığı olmuştur. ama taraftar baskısı olmayan Akhisar daki başarısı ortadadır. yılmaz hoca çalıştırdığı bazı köy takımları ile göztepeyi karıştırdı anlaşılan.... eleştirdiği tamer hoca işin bjk nin gelecekteki hocası lafı bizzat fikret orman tarafından söylenildi...... kendisine genç takım bile teslim edilmeyen işsiz ve başarısız bir hoca biraz daha dikkatli konuşmalı bence........

Yorum Yaz