Son Dakika
ÇIRAK USTAYA KARŞI

ÇIRAK USTAYA KARŞI

Süper Lig'de 11. hafta mücadelesinde pazar günü İzmir'de Göztepe ve Beşiktaş'ı karşı karşıya getirecek olan karşılaşma ilginç bir mücadeleye sahne olacak. Göztepe'nin genç ve başarılı teknik direktörü Tamer Tuna, Beşiktaş'ta birlikte çalıştığı ustası Şenol Güneş ile pazar günü ilk kez karşı karşıya gelecek. Süper Lig'de son iki yılın şampiyonu Beşiktaş'ta teknik patron Şenol Güneş'in yardımcısı olarak görev yapan Tamer Tuna, sezon başında İstanbul ekibinden izin isteyip Göztepe'nin başına geçmişti. Ligde sıkıntılı bir süreç geçiren Beşiktaş'ın teknik patronu Şenol Güneş ile eski yardımcısı Tamer Tuna arasındaki mücadele merak konusu oldu. Göztepe, 18 puanla 3. sırada yer alan Beşiktaş'ın sadece 1 puan gerisinde yer alıyor. Tamer Tuna'nın, iki yıl birlikte görev yaptığı Şenol Güneş'i ve takımdaki oyuncuları çok iyi tanıması kritik karşılaşma öncesi büyük avantaj olarak yorumlanıyor.

Beşiktaş 34-10 önde

Göztepe ile Beşiktaş, bugüne kadar 65 kez karşılaşmış bu maçların 34'ünü İstanbul ekibi, 10'unu ise Göztepe kazanmıştı. İki ekip arasındaki 21 maç ise berabere tamamlandı. İki ekip en son kupada 22 Aralık 2004 tarihinde İzmir'de karşılaşmış bu maçı Beşiktaş 1-0 kazanmıştı.

Süper Lig'de ele ele 2 kupa

Şenol Güneş ve Tamer Tuna, Süper Lig'de Beşiktaş çatısı altında el ele iki kupa kazandılar. 2015-2016 sezonu başında Şenol Güneş ile birlikte yardımcı antrenör olarak Beşiktaş'ta göreve başlayan Tamer Tuna, Beşiktaş'ta iki Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. Süper Lig'e bu sezon kötü bir başlangıç yapan Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durum ise bazı çevreler tarafından Tamer Tuna'nın kulüpten ayrılmasına bağlandı.

Göztepe'de 4 eski Kartal

Bu hafta şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş'a karşı sınav verecek olan Göztepe'nin kadrosunda 4 eski Kartal bulunuyor. Göztepe'nin geçen yılki şampiyonluğuna etki eden kaleci Günay Güvenç ve sağ bek Tanju Kayhan'ın yanı sıra, sezon başında Beşiktaş'tan transfer edilen Muhammed Enes ve Ömer Şişmanoğlu da eski takımlarına rakip olacak. File bekçisi Günay, 2014-2016 yılları arasında Beşiktaş formasını terletirken, Tanju Kayhan ise 2011- 2013 yılları arasında Kartal'ın bünyesinde top koşturmuştu.

Şişmanoğlu'nun şansı yüksek

Göztepe'nin Beşiktaş'la oynayacağı pazar günkü karşılaşmada eski Kartallardan sadece Ömer Şişmanoğlu'nun şans bulması bekleniyor.
Kaleci Günay, Tanju ve Muhammed Enes'in yedek soyunması beklenirken, Adis Jahovic'in yokluğunda form seviyesi daha yüksek olan Ömer'in ilk onbirde şans bulması bekleniyor. Bu sezon Göztepe'ye transfer olduktan sonra şanssız bir sakatlık yaşayan ve uzun bir süre sahalardan uzak kalan Ömer, toplam 49 dakika forma giydi 1 gol attı.

Kaynak: Yeni Asır

Yorumlar (0)

Yorum Yaz