Son Dakika
Gündemin Adı Göztepe

Gündemin Adı Göztepe

Göztepe, Süper Lig'e çıktığından beri gündemin en üstünde yer almayı sürdürüyor. Sarı kırmızılılar sahada, masada ve tribünde adeta ezber bozdu.

 

Spor Toto Süper Lig'e yıllar sonra yeniden yükselen Göztepe, kadrosu, yönetimi ve taraftarıyla lige adeta damga vurdu.

Başta Adis Jahovic, Beto, Ghilas, Kadu, Traore, Sabri gibi isimler olmak üzere sarı kırmızılıların kadrosu sık sık başarı ve transfer haberleriyle gündem olurken, kulübün devre arasında yapacağı transferler de şimdiden gazetelerin 'tahmin toto' bölümlerini süslemeye başladı. Gol makinesi Adis Jahovic'in bu süreçte adı yurt içinden Beşiktaş ve Galatasaray, yurt dışından da CSKA Moskoca ile anılırken, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in kendinden emin bir şekilde Adis'in kulüpte kalacağını açıklamasıysa büyük dikkat çekti.  Ayrıca Başkan Sepil'in Kulüpler Birliği Başkan Yardımcılığı görevini üstlenerek Türk futbolunda kulübün daha çok söz hakkına sahip olmasını sağlaması da olumlu bir gelişme olarak göze çarptı.

Kulüp yönetiminde profesyonel tutumla da dikkat çeken sarı kırmızılılarda, Maide Sıla'yı babasıyla buluşturulması, altyapı öğrencilerinin sokak hayvanlarını beslemesi ve takım günlüğünün eğlenceli bir şekilde sosyal medyadan paylaşılması gibi çalışmalar da büyük takdir topladı. 

Yaşanan süreçte taraftar ile yönetim arasına giren tek olaysa Beşiktaş maçında yaşananlar ve sonrasında Başkan Sepil'in 'asalak' ifadesini kullandığı açıklama oldu. Ancak daha sonra bir araya gelen taraflar arasındaki sıkıntı kısa sürede sona erdi.

 

Taraftarlar herkesin dilinde

Öte yandan sarı kırmızılılarda belki de en dikkat çeken şeylerin başında taraftarı saymak gerekiyor. Amatör kümede bile binlerce taraftarıyla adeta şov yapan, her 14 Haziran'da İzmir'i adeta yakan sarı kırmızılı taraftarlar, Süper Lig tribünlerine de büyük bir hareket getirdi. Hem İzmir'de hem de deplasman maçlarında satışa sunulan biletleri birkaç dakika içinde bitiren ve 'pirana' esprilerine konu olan Göztepe taraftarları Bornova Stadı'nın avantajını kullanarak maraton, kale arkası ve numaralı tribünlerde organize bir şekilde 90 dakika boyunca kesintisiz destekle sahaya büyük baskı yapıyor. Ayrıca sarı kırmızılı taraftarlar son Bursaspor maçındaki performanslarıyla da çok konuşulmayı başardı. Sarı kırmızılı taraftarlar özellikle spor programlarındaki yorumcular tarafından her hafta büyük övgüler alıyor.

 

Kaynak: kanalben

Yorumlar (1)

  • gerçek
    Takımımız ve taraftarımız gerçekten türkiyenin gündeminde.Takımımızın iyi oyunu,taraftarımızın 90 dakika susmadan takımını desteklemesi bütün ülkede konuşulup sempati besleniyor..Böyle devam ederse sempatimiz artarak devam edecek ve istanbul takımlarından sonra sonra ülkenin her köşesinde taraftarı olan bir takım olacağız.Bu olumlu gidişin devam etmesi takımımız ve biz taraftarlara büyük sorumluluk getirmektedir. Taraftarlarımızın Trübünde veya saha dışında futbolseverlerde ki bu olumlu algı ve saygıyı bozacak davranışlardan uzak durması gerekiyor

Yorum Yaz