Son Dakika
Göztepe Durmuyor

Göztepe Durmuyor

Süper Lig'de bu sezon müthiş bir performans sergileyen Göztepe, duran top ustası oldu. Ligde 15 maçta aldığı 27 galibiyetle lider G.Saray'ın sadece 5 puan gerisinde yerini alan Göz- Göz, rakip filelere gönderdiği 28 golün, 14'ünü duran toplardan buldu. Teknik direktör Tamer Tuna'nın sezon başından beri çok önem verdiği duran top çalışmaları karşılığını verdi.

DURAN TOP FAKTÖRÜ

Sarı-kırmızılılar, Süper Lig'de duran top organizasyonlarından en çok gol bulan ekip oldu. İzmir ekibi bu 14 golün 5'ini penaltılardan bulurken, 5'ini serbest vuruş organizasyonu, 4'ünü ise korner atışları sonucunda elde etti. Süper Lig'de bu sezon tarih yazan Göztepe, 11 karşılaşmada duran toplardan gol atma başarısı gösterirken bu maçların 7'sini kazandı, 1'inden beraberlik aldı, 2 maçta mağlup oldu.

EN GOLCÜ JAHOVİC

Sarı-kırmızılı ekibin duran toptan en çok golle buluşan oyuncusu ise 6 gol atan Makedon yıldız Adis oldu. Süper Lig'de 12 gol atan Adis, 4 golü penaltıdan kaydetti. Selçuk Şahin korner sonucunda 2 gol atma başarısı gösterirken, Ghilas, Castro, Tayfur, Kadu ve Rotman da birer gol kaydederek duran top organizasyonlarını golle sonuçlandırdı.

EN ÇOK KATKI KOSANOVİC'TEN

Göztepe'nin duran toplarda en başarılı ismi ise Kosanovic oldu. Mathieu Peybernes'in sakatlığı nedeniyle şans bulan Kosanovic'in kullandığı 4 duran top, golle buluştu. Akhisar maçında kullandığı kornerle Selçuk'u golle buluşturan Sırp stoper, Yeni Malatya maçında ise 3 gole birden katkı yaptı. Kosanovic'in iki serbest atışı ve kullandığı 1 korner de top ağlarla buluştu. Kosanovic'in yanı sıra Sabri ve Scarione'de 2'şer duran toptan gol hazırladı.

Kaynak: Yeni Asır

Yorumlar (0)

Yorum Yaz