Son Dakika
Göztepe’nin başarılı stoperi Milos Kosanovic  taraftara seslendi.

Göztepe’nin başarılı stoperi Milos Kosanovic taraftara seslendi.

BAŞKA Bİ ARZUNUZ?

Hem savunmada harikalar yaratan hem de yaptığı asistlerle hücuma katkı sağlayan Göztepe’nin başarılı stoperi Milos Kosanovic Yenigün aracılığıyla taraftara seslendi.
Milos: “Onlar kadar tutkulu taraftarları hiç görmedim. Ancak onlar da gerçek Kosanovic’i henüz görmedi”

Günümüz futbolunda duran toplar takımların en büyük silahlarının başında geliyor. Hemen her takımda duran topların başına genellikle orta saha ve forvet oyuncuları gelirken, Göztepe’de ise durum biraz başka. Sarı-kırmızılılarda duran topların sahibi stoper Kosanovic... Peybernes’in sakatlanmasının ardından formayı kapan ve her geçen hafta performansının üzerine koyan Milos, geçen hafta oynanan Evkur Yeni Malatyaspor maçında 2 asist yaparak galibiyette de büyük pay sahibi olmuştu. 

“BAŞARILIYIZ”

Raket ayaklı stoper Kosanovic, Yenigün’e konuştu. Ligde bulundukları konumdan ötürü çok mutlu olduğunu aktaran deneyimli stoper, “Sezon başından bu yana oldukça iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.Takımımızın seviyesi ve ligin seviyesi gerçekten üst düzeyde. Göztepe’ye gelmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Transfer sezonunun son günü takıma katıldım ve sezon başı kampı geçirmedim. Ancak zaman ilerledikçe gerçek performansımı yakalamaya başladım. Geride kalan 15 haftaya bakacak olursak hem kendi adıma hem takım adıma her şey mükemmel gidiyor” ifadelerini kullandı. 

ASİSTLER SÜRECEK 

Sarı-kırmızılıların 3 attığı Evkur Yeni Malatyaspor maçında ilk 2 golün asistini yapan, 3.golde ise asistin asistine imza atan Kosanovic, antrenmanda duran toplara çalıştıklarını ve karşılığını aldıklarını ifade etti. Milos, “Evkur Yeni Malatyaspor maçında attığımız gollere asistlerle katkı yaptım. Aslında bu durum sürpriz değil. Çünkü antrenmanda bunların çalışmasını sıkça yapıyoruz. Bu çalışmaları sahaya yansıtabilmek bizim için çok önemli. Son maçta duran topların başına geçtiğimde antrenmanda yaptığımız çalışmaları anımsadım ve ona göre hareket ettim. Daha önce oynadığım takımlarda da duran topları hep ben kullanırdım ve başarılıydım açıkçası. Aynı durum Göztepe’de de devam ediyor. Takımıma hücumda da katkı verdiğim için inanılmaz mutluyum” dedi.

YOK BÖYLE TARAFTAR

Milos Kosanovic, Göztepe taraftarlarını da yere göğe sığdıramadı. Hayatında ilk kez bu kadar tutkulu bir taraftar önünde oynadığını belirten başarılı oyuncu, “İnanılmaz ateşli ve tutkulular. Daha önce takımına bu kadar tutkuyla bağlanan bir taraftar grubu görmemiştim. Kaybettiğimiz maçlardan sonra bile bizleri tribünlere çağırıp desteklerini gösteriyorlar. Şunu samimiyetle söylemeliyim ki Göztepe taraftarları dünyanın en tutkulu taraftarları arasındadır” şeklinde konuştu.

BALKAN DAYANIŞMASI 

Milos Kosanovic, takımda tam bir kolej havası olduğunu aktardı. Takımda Balkan kökenli oyuncuların bulunmasının adaptasyon sürecini kolaylaştırdığını savunan deneyimli oyuncu, “Adis Jahovic geçen seneden beri Göztepe’de. Rajko Rotman da yıllardır Türkiye’de top koşturuyor. Onların bana çok yardımı oldu. Onun yanı sıra takımda gerçekten muhteşem bir hava var. 24-25 farklı karakterde insanın bu kadar kolay kaynaşması çok kolay görülebilir bir durum değildir. Başarının en büyük anahtarlarından biri de kesinlikle takım içinde yakalanan olumlu hava” diye konuştu. 

“DAHA İYİ OLACAĞIM”

‘Oldukça kaliteli bir kadroya sahibiz’ diyen Milos, forma rekabetinin de üst düzey olduğuna vurgu yaptı. Her mevkiide çok kaliteli ayakların bulunduğuna işaret eden başarılı solak, “Kadromuzun kalitesi yakalanan başarıda en önemli etkenlerden. Herkes antrenmanlarda formayı alabilmek için canını dişine takıp çalışıyor. Ben de buraya bunu bilerek ve isteyerek geldim. Gelip formayı giymek değil çalışıp formayı almak isteyen biri oldum kariyerim boyunca. Savaşmam gerektiğinin farkındaydım. Göztepe’ye imza attıktan sonra kısa bir süre takımı ve Türkiye’yi tanımaya çalıştım. Ancak şu anda her şey muhteşem ilerliyor. Performansımdan memnunum ama henüz yüzde 100’ümle oynamıyorum. Gelecekte daha iyi bir iş çıkarabileceğimi biliyorum. Takımda rekabet ne kadar üst düzeyde olursa başarılı olma şansınız o kadar artar” dedi.

İZMİR’E ALIŞTI 

Göz Göz’e transfer olduktan sonra ailesini de İzmir’e getiren Kosanovic, kendilerini evlerinde gibi hissetiklerini söyledi. Herkesin kendilerine sıcakkanlı yaklaştığını belirten Milos, “Aslında İzmir’e alışmamız çok kolay oldu. Türk kültürü ve Sırp kültürünün birbirlerine benziyor olması da adaptasyon sürecini hızlandırdı. Buradaki insanları çok seviyoruz çünkü çok sıcakkanlılar. İzmir’de kendimizi evimizde hissediyoruz” diye konuştu.  

Kaynak: YeniGün

Yorumlar (0)

Yorum Yaz