Son Dakika
Göztepe, Önce Tecrübe İstiyor

Göztepe, Önce Tecrübe İstiyor

 

Süper Lig’de ilk teknik direktörlük deneyimini yaşayan Tamer Tuna, kalan 2 karşılaşmayı kazanarak devre arasına mutlu girmek istediklerini belirtti ve devre arasında yapılacak transferler için çalışmaların sürdüğünü de söyledi. Ara transfer için çok erken çalışmalara başladıklarını belirten ve öncelikle Süper Lig’de oynayan futbolcuları tercih edeceklerinin sinyalini veren Tamer Tuna, “Takım planlamasıyla ilgili yöneticilerimizle, scout ekibimizle yalnız transfer döneminde değil sürekli konuşuyoruz. 
Lig sürerken de arayış içindeyiz. Kafamızda devre arasına dair dışarıdan transferle alakalı değil, ligde oynayan oyuncularla ilgili düşünceler var” diye konuştu.

 

‘Kapasitemiz daha fazla’

Avrupa’dan ve Afrika’dan da oyuncular izlettiklerini belirten genç teknik adam, “Gelen oyuncuların katkısı mutlaka olacak. Ancak bu başarıyı sağlayan mevcut kadromuz var ve ben kadronun ikinci yarı daha da başarılı olacağını biliyorum. Organizasyonumuzu bozmadan daha fazla fayda sağlayacak oyuncu alacağız” dedi. 

Süper Lig’e 14 yıl sonra dönerek 15 haftalık periyodu 27 puanla 6’ncı sırada geçen Göztepe’de Teknik Direktör Tamer Tuna, “Bu takımın kapasitesi bulunduğu yerin çok daha üzerinde” diyerek, sözlerini tamamladı. Öte yandan şu an ligde deplasmanda en çok puan toplayan ekip durumunda olan Göztepe, ligin ilk yarısının son maçında Galatasaray deplasmanından da puanla dönmeyi hedefliyor.

Devre arasına kadar kalan maçlarda Atiker Konyaspor ve Galatasaray’la karşılaşacak olan Göztepe’de Teknik Direktör Tamer Tuna, “Konya maçını kazanırsak Galatasaray mücadelesinden alacağımız puan ya da puanlar bizi yukarı taşıyacak” dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz