Son Dakika
Galatasaray Maçının Ardından

Galatasaray Maçının Ardından

"LİGE RENK KATIYORUZ"
17 maçın 9'unu kazanan bir Göztepe olduğunu hatırlatan Tuna, "Güçlenen ve iyiye giden bir takımız. Lige renk katıyoruz. Kazanmaya yönelik oynuyoruz. Galatasaray'ı tebrik ediyorum, Fatih hocaya başarılar diliyorum. Bir enerji kattığı kesin. Ama tabii ki Göztepe'nin yapacakları 2'nci yarıdaki oyunumuzun önüne geçmeli" diye konuştu.


"ATMOSFERDEN ETKİLENMEDİK"
"Stadyumdaki atmosferden etkilendiniz mi" sorusuna yanıt veren Tamer Tuna, "Açıkçası etkilenmedik. Neyle karşılaşacağımızı biliyorduk. Galatasaray, bundan önce oynadığı maçlarda bu coşkuyu yaşıyor. Biz yaşamadığı anlarda topa sahip olarak bundan kurtulmaya çalıştık. Merkezde Gomis'le gerçekleştirdikleri hücumsal harekete, iyi cevap vermemiz gerekiyordu. Bunu yapamadık. Kadu'nun oyuna başlayamaması, bizi olumsuz etkiledi. Gomis'le birebir eşleşecek isim oydu. Kazandığımız toplarla iyi çıkabilirdik. Ama bunu yapamadık. Biz de içeride bu coşkuyu rakiplerimize yaşatıyoruz. İkinci yarıyı bizim verdiğimiz bir oyun olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.


"SAVUNMADAN ZİYADE, HÜCUMU ÖNEMSİYORUZ"
Takımın ilk yarı itibarıyla fazla gol yediği ile ilgili gelen bir eleştiriye yanıt veren Tuna, "Bu yıl lige baktığımızda, sanırım ilk 9'dayız gol yeme oranında. 3 maçta gol yemedik. Savunmadan ziyade, ofansif anlayışı daha fazla önemsiyoruz. Bugün ikinci yarıda kaleye yakın oynadık. Biz kaleye uzak oynayan bir takımız. Sezon başında savunmada sakatlıklar yaşamamız, oyuncuların yeni oluşu, bizi etkiledi. Ama ben bunları telafi edebileceğimizi düşünüyorum. Peybernes'in uzun süre oynamamasına rağmen sadece onunla sahada oluşumuz, bizim üzerimizde zafiyet oluşturdu" dedi.


"YABANCI SAYISI DÜŞERSE, BU KALİTELİ FUTBOLU GÖREMEYİZ"
Tamer Tuna, "Ligdeki güzel futbolu neye bağlıyorsunuz" sorusuna, "Kalitenin artışı, oyuncularla ve takımlarla alakalı. Yerli teknik adam sayısı çok arttı. Oyundaki değişkenlikler çok arttı. Bugün baktığımızda, 3-1'ken maçı çevirebilecek hamleler yapabiliyorsunuz. Bu takımlardaki etki yabancıyla ilgili. İstatistik olarak ciddi artışlar var. Topun oyunda kalış süresinde artış var. Göztepe ilk yarıda topun en çok oyunda kaldığı maçları oynadı. Bunun sebebi, yabancı sayısındaki artış ve takımlardaki kalite artışı. Pozisyon zenginliği fazla oluyor, hücumda zorlanmıyorsunuz. Eskiden yaratıcı sıkıntısı vardı, artık bu da yok. Biz de arada 3-4 yerliyle oynuyoruz, bence yaratıcı Türk oyuncu profilini artırmak gerekiyor. Özeleştiriyi oradan yapabilirim. Yabancı sayısı düşerse, kaliteli futbolu bulamayız. Teknik adamlarla birlikte çalışarak bu iş geliştirilmeli. Umarım sezona renk katmaya devam ederiz. Her şey istatistik değil" şeklinde yanıt verdi. 


"BU KULÜBÜ AVRUPA'YA TAŞIMAK İSTİYORUM"
Tuna son olarak "Nasıl bir transfer politikası izleyeceksiniz ve sezon için hedefiniz ne" sorusuna, "İçerideki oyuncuları değerlendirmemiz gerekiyor, transfer politikası buna göre şekillenecek. Yukarıdaki 7-8 takımın Avrupa'yı planlaması, ligin kalitesini gösteriyor. İkinci yarıda daha iyi bir fikstürle oynayacağız. Rakiplerimizle İzmir'de oynayacağız. Hedefler bitmez. Bu ligin takımının nerede olduğunun önemi yok. Avrupa'ya gittiğinizde de bu böyle. Geçen yıl Avrupa'ya giden takımları görüyoruz. Avrupa'ya gidip, gelecek yıl düşme hattında olan bir Göztepe olacaksa, ben gitmek istemiyorum. Ama bunun zıttını yaşayacaksak, bu daha iyi. Tabii ki ben de uzun zaman sonra bu kulübü Avrupa'ya taşımak istiyorum" cevabını verdi ve basın toplantısını noktaladı.

Yorumlar (1)

  • Ali Sinan Demirörs
    Büyük beklentilerle gerçekleştirdiğimiz transferlerimizden verim alamıyoruz. Her maç oyunun ağırlığı birkaç oyuncunun omuzlarında kalıyor. Takım oyunu dediğimiz organizasyonu gerçekleştiremezsek şansımızın yaver gitmesini dilemekten başka çaremiz kalmaz. Kadro ne kadar yeni olursa olsun ligin yarısına geldik. Oyuncular arası uyum yetersiz. Oyuncularımızı zan altında bırakmak istemem ancak kadrodaki kimsenin forma giyme endişesi duyduğunu düşünmüyorum. Yakaladığımız ivmeyi devam ettirebilmek için engeller bir an önce bertaraf edilmelidir.

Yorum Yaz