Son Dakika
AVRUPA’YA HENÜZ HAZIR DEĞİLİZ !

AVRUPA’YA HENÜZ HAZIR DEĞİLİZ !

Süper Lig'deki ilk teknik direktörlük deneyiminde Göztepe'ye 30 puan kazandıran Tuna, taraftarların sıklıkla dile getirdiği Avrupa hedefi ve transferlerle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Tuna, Göztepe'nin henüz Avrupa'ya hazır olmadığını belirterek, "Avrupa'ya gidiş ligdeki değeri kaybettirecekse hiç gitme taraftarı olmamalıyız" diye konuştu. Avrupa için hem kadro derinliğine, hem de futbolcu yapılanmasına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Tuna, "Avrupa'ya gitmeye hak kazansak bile, transfer politikasının önemi ortaya çıkıyor. Biz sezon başında sadece kalıcı olmak üzerine plan yaptık. Sezon sonuna kadar olması gereken, içinin dolması gereken durumlar var. Hedefimiz Avrupa deyip sistemi değiştirmek geleceğe zarar verir"'dedi.

Gücümüzün farkındayız

Göztepe'nin Süper Lig'de yoluna devam ettiği sürece hedefine ulaşacağını söyleyen Tuna, "Sistem henüz oturmadı. Göztepe'nin hiçbir kulüpte olmayan, taraftar, İzmir avantajı ve İzmir basınının büyük gücü var. Bu parçaları ve içimizdeki duyguları bütünleştirebilirsek, Göztepe'nin gerçekleştiremeyeceği hiçbir rüya olamaz" diye konuştu.

Beklentiler yükselmemeli

Göztepe'nin ve taraftarlarının Süper Lig'e müthiş bir renk kattığını söyleyen Tuna, "Biz şimdiden hem tribünde, hem de sahada lige damgamızı vurduk. Şu an başarılıyız ve çok olumlu tepkiler alıyoruz. Ancak Türkiye'de rüzgar çok çabuk tersine döner. Bu başarıyı sürdürebilmek ve gelecekte de ortaya koymak önemli. Temkinli olmalıyız" diye konuştu.

Operasyon sinyalleri

Transfer döneminde rakiplerin güçlerine güç kattığını ve ligin ikinci yarısının da çok zorlu geçeceğini hatırlatan Tuna, "Biz de kadromuza takviye yapacağız. Orta saha, savunma ve golcü arayışlarımız var. Ancak, oyuncu göndermeden transfer yapamayız. Bazı arkadaşlarla yollarımızı ayırabiliriz" dedi.

TUNA'DAN İNCİLER

Ne kadar iyi takım olursanız olun önemli olan uyum. Bizim aslında en büyük avantajımız takım içindeki arkadaşlık ve uyum.
Çok iyi profesyonellerle çalışıyoruz. Bence gençlerimiz için en büyük şans ağabeylerinin profesyonel bakışları.
Biraz daha rahatladıktan sonra genç oyuncularımıza çok daha fazla şans vereceğim.
Bazen futbolcu kazanmak, puan kazanmaktan çok daha iyidir. Biz de onu yapmaya çalışıyoruz.
Göztepe'ye geldiğim için çok mutluyum. Göztepe benim hayatımdaki en isabetli kararlardan birisi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz