Son Dakika
 • Göztepe’nin yabancıları formayı vermedi
  Son günlerde yabancı sayısı tartışmaları yeniden alevlenirken, ligde kalma savaşı veren Göztepe’de de yabancılar geride kalan haftalarda formayı vermedi
 • Göztepe’de iki sezon, iki farklı durum
  Geçen sezonu 6. sırada bitiren, ancak kadrosunu tamamen değiştiren Göz-Göz can derdinde
 • Tuna: Takımın golcü sorunu yok
  Sezon başından bu yana taraftarın eleştirdiği Jerome, Ghilas ve Deniz Kadah'a sahip çıkan genç teknik adam, "Bizim sorunumuz oyuncu değil. Problemin hücum organizasyonlarındaki pozisyon sorunumuzdan kaynaklandığı söyleyebilirim.
 • Son Düdüğe Kadar!
  Son 6 maçında 16 puan kaybederek düşme potasına girdiği Süper Lig'de sıkıntılı günler yaşayan Göztepe'de teknik direktör Tamer Tuna, 1-0 kaybettikleri Beşiktaş maçı sonrası camiaya umut verdi.
 • Göztepe futbol takımı tarihi Forum Bornova'daki Efsane Otobüs'te
  Göztepe futbol takımı tarihinden bir kesit olan Efsane Otobüs, İzmir Forum Bornova'da Göztepe taraftarlarına mağaza olarak hizmet veriyor.
 • Göztepe, 5 maçtır kazanamıyor
  Ligde alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren ekibimiz, Beşiktaş mağlubiyetiyle galibiyet hasretini 5 maça çıkardı.
 • Tamer Tuna: "Son 8 maçın lideri bir Göztepe izleyeceksiniz"
  Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Göztepe'mizin Teknik Direktörü Tamer Tuna'nın açıklamaları şöyle:
 • Yine olmadı... Göztepe'miz ateşte!
  Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Beşiktaş, Vodafone Park Stadı'nda konuk ettiği Göztepe'mizi Burak Yılmaz'ın golüyle 1-0 mağlup etti.Ateş hattında bulunan Göztepe'miz ise 27 puanla 16. sırada kaldı.
 • Göztepe şeytanın bacağını kıracak!
  Süper Lig'de kurtuluş mücadelesi veren düşme potasındaki Göztepe, cumartesi günü Vodafone Stadı'nda oynayacağı Beşiktaş müsabakası öncesi kenetlenirken, sarı-kırmızılılar hem İstanbul hem de deplasman fobisini yenmeye çalışacak.
 • Juventus'tan önce Göztepe vardı
  Atletico Madrid'i 2-0'ın rövanşında 3-0 eleyip Avrupa'nın gündemine oturan Juventus, Göztepe'nin başarısına ortak oldu. Ronaldo'lu Juve'nin Atletico karşısında yaptığı geri dönüşü 52 yıl önce Göz Göz yapmıştı.
Sidney'den Londra'ya Göztepe küreselleşiyor

Sidney'den Londra'ya Göztepe küreselleşiyor

Mazisi başarılarla dolu olmasına rağmen yakın geçmişte çok zor günler geçiren Göztepe, parlak yıllarına hızla geri dönüyor. Yeni İngiliz Nevzat'lar, Fuji Mehmet'ler, Bombacı Halil'ler ve tabii koca kaptan Gürsel Aksel'ler yetiştirmek için kolları sıvayan sarı kırmızılılar, Süper Lig'deki başarılı grafiği altyapıya da taşıyor. Bugün İzmir'de 30, Türkiye'nin diğer noktalarında 20 futbol okulu bulunan Göztepe'nin biri Londra, diğeri de Sidney'de yeni açılan futbol okulu olmak üzere 2 de yurt dışı okulu var. Yakın gelecekte Hollanda ve Kazakistan'da da birer futbol okulu açacak sarı kırmızılıların hedeflerini Göztepe Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aktuğ Sönmezanlattı.

“AMACIMIZ GÖZTEPE'NİN DÜNYAYA AÇILMASI”

Sönmez İlk olarak yurt dışı futbol okulu faaliyetlerine Londra'da başladık. Kulüp olarak amacımız öncelikle Göztepe'nin dünyaya açılması. Bununla birlikte yurt dışında bize gelen arkadaşların hemen hemen hepsi İzmirli ve Göztepeli. Londra'da okulumuzu açan arkadaşımız da böyle. Türklerin kalabalık olduğu bir mahallede yaşıyor. Bizim yurt dışı futbol okullarından mali bir beklentimiz yok. Tek beklentimiz yurt dışındaki Türklerin içinden yetenekli çocukları kazanabilmek. Tabii hiçbirini 14-15 yaşına kadar ülkesinden koparıp buraya getiremeyiz. O yüzden öncelikle eğitimlerini alacaklar, kontrolde tutulacaklar ve biz de yetenekli olanları Göztepe'ye, Türk futboluna dahil etmiş olacağız. Bakın mesela Londra'daki okulumuzdan bazı başarılı oyuncularımızı İzmir'e getirip denedik. Bu sayede onların da bizimle olan bağlarını kuvvetlendirmiş olduk. Bu süreçte Londra'daki okulumuz Göztepe London FC isimli bir takım kurdu. Böylelikle Göztepe adı altında oradaki mahalli liglerde öğrencilerimiz forma giyip tecrübe kazanma şansına sahip oldu. Bakın Galatasaraya karşı oynadığımız maçta futbolcularımızla birlikte içlerinden bazıları seramoniye çıktı.” dedi.

“SIRADA HOLLANDA VE KAZAKİSTAN VAR”

Sidney'de açılan okulda yaşanan sürecin de Londra'da olduğu gibi işlediğini belirten Sönmez, “Avustralya'da da durum bu şekilde ilerledi. 6-7 aylık görüşmeler sonrasında yola çıkma kararı aldık. Öğrenci toplamaya başladılar. Çok yakında açılacak. Elbette yabancı çocuklar da okulumuza gelecek ama önceliğimiz Türk çocukları. Uzun vadede milli takımımıza gurbetçi çocukları da kazandırmış olacağız. İngiltere ve Avustralya'nın dışında şimdi sırada Hollanda ve Kazakistan var. Oralardaki arkadaşlarımızla görüşmelerimiz sürüyor.  Gittiğimiz ülkelerdeki çocuklara Göztepe forması giydirmek, sahalara Göztepe afiş ve bayrakları asmak bize mutluluk veriyor.” dedi.

GRASSROOTS VURGUSU

Aktuğ Sönmez, altyapının güçlü bir şekilde gelişmesi için yapılan faaliyetleri anlatırken, “Bizim uzun vade hedefimiz Torbalı'daki tesislerimizden geçiyor. Grassroots komleksi oluşturuyoruz. Burada 3 tane 8'e 8 formatta oynanabilecek saha var ve biz bu sahalarda tamamen futbol okullarının organizasyonlarıyla kurgulanmış pazar ligleri düşünüyoruz. Bugün Göktuğ Bakırbaş ve Eren Bilen altyapımızdan çıkma. Erol Hakan Sepil genç kadromuzda yer alıyor ve futbol okulumuzdan gelme. Bakın Halil de Göztepe'ye 17 yaşında geldi. Torbalı'daki tesisimiz bitince yurt dışındaki, İzmir dışındaki oyuncularımızı haftalık kamplara alabiliriz. İçlerinden bazılarını yarışmacı takımlarımıza alırız, çeşitli yaş gruplarında milli takıma verebiliriz.” ifadelerini kullandı. 

GÖZTEPE'Yİ GİTTİĞİ KENTLERDE FUTBOL OKULLARI KARŞILIYOR

Sönmez, sarı kırmızılı futbol okullarının hangi kentte olursa olsun kulüple bağının da güçlü olduğunu “Göztepe olarak şu anda bizim İzmir'de 30, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde 20 ve Sidney'in de açılmasıyla birlikte yurt dışında 2 futbol okulumuz var.  İstanbul'a Beşiktaş deplasmanına gittiğimizde takımımızı İstanbul'daki futbol okulumuz karşıladı.Geçen hafta Konya'ya gittiğimizde kentteki 2 futbol okulumuzun öğrencileri otelde oyuncularımızı ziyaret etti. Futbol okullarımızı açarken parayı alıp, isim hakkı verip çekilenlerden hiç olmadık. Örneğin İzmir dışında futbol okulumuzu ilk Bodrum'da açtık. Oradan şimdi oyuncu izlememiz için bir telefon gelse, ertesi gün İzmir'e akademi antrenmanına çağırıyoruz. Bodrum'daki futbol okulumuz geçen yıl a takımımızın antrenmanını izledi, oyuncularımızla buluştu. İzmir dışındaki futbol okullarımızın öğrencileri İzmir'dekilerden geri kalmıyor.” sözleriyle anlattı.

TARAFTARA TEŞEKKÜR

Aktuğ Sönmez ayrıca taraftarlara da genç takımları yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Sönmez, “Taraftarımıza da bu süreçte yanımızda oldukları için ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Genç takımlarımızın maçlarını takip edip, oyuncularımıza moral oluyorlar. Hatta geçtiğimiz günlerde GözGöz Avrupa, Almanya'da genç takımımızın oynadığı maça bile gitmişti.” dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz