Son Dakika
Göztepe'mizin yeni teknik direktörü Bayram Bektaş Radyospor'a konuştu

Göztepe'mizin yeni teknik direktörü Bayram Bektaş Radyospor'a konuştu

'Fark edildiğimizi görmek mutlu etti'

"Sayın başkanın bizi takip ettiğini söylemesi ve bu düşüncesi için teşekkür ederim. Bizimde bir kariyer planlamamız vardı. Bu dördüncü senem ve şartla buraya getirdi. Demekki fark edilebiliyoruz, oyun anlayışımızla vs. bu beni çok mutlu ettim"

"Hedefim Süper Lig'de çalışmaktı"

"Benim jenerasyonum teknik direktörlerine ilham verecektir. Ben aslında hedefime ulaştım. Aslında işimiz şimdi başlıyor. Gönülden takımına bağlı taraftarların olduğu bir yerdeyiz. Çalışmalarımız başladı. Kalacak ya da gidecek oyuncular bir de sakat oyuncular var" 

"Benim ligim devam ederken hiçbir şekilde görüşme olmadı. Benim ile tanışmak istediklerini söylediler. Göztepe başkanı öyle biri değil zaten ihtiyacı yok. Lig bitti ardından Süper Lig sona erdi ve görüştük. Benim hedefim Süper Lig'de çalışmaktı. Bende o dinamiği gördüler ve anlaştık"

'Demba Ba geri dönecek gibi gözükmüyor zaten o bölgeye çalışmalarımız başladı'

"Bu konuyu başkanımız ile görüştük. Demba Ba ayrılmak istiyordu. Geri dönüş olacak gibi durmuyor zaten çalışmalarımız o bölge için devam ediyor. Bugünkü basın toplantısında da başkanımız açıkladı. Geçen sezon hedef ligde kalmaktı ve ligde kalma adına başarılı olundu. Bir takım transferler yapıldı. Her teknik adam elinin güçlü olmasını ister ama bunun da bir mali tarafı var."

"Kadronun yaş ortalamasını düşürmek istiyoruz"

"Genç oyuncuları biraz daha fazla takıma katarak devam edeceğiz ayrıca alacağımız isimlerin biraz genç olmasını istiyoruz. Kadronun yaş ortalamasını düşürmek istiyoruz. Ghilas, Scarione, Gouffran vs. hepsi kaliteli oyuncular. Bu isimler çok fazla oynayamamış onlarla görüşmem lazım"

"Hunt ve Rodallega iyi oyuncular ama öncelikli bölgeler var"

"Kulübümüzde çok güzel bir sistem oluşturulmaya çalışıyor. Scout sistemi ve her konuda oyuncu araştırılıyor. Oyuncular orada süzgeçten geçiyor. Karakter yapısı dahil araştırılıyor. Yabancı oyuncu transfer ederken yanılmamaya çalışıyoruz. Oyuncu ile sözleşme imzaladıktan sonra göndermek çok zor. Göztepe akademisinden tutunda altyapı ve scout sistemine dayanan çok güzel bir sistem kurmak istiyor"

"Hunt benim özel olarak istediğim bir oyuncu değil. Dün gazetelerde vardı Rodallega'yı istediğim yönünde öyle bir durum yok. Zaten kendisini tanımıyorum. İki oyuncu da iyi oyuncular ama öncelikli mevkiiler var. Buraları doldurmak daha önemli. Oyuncular belki kulüplere önerilmiş olabilir ama kim önerilirse önerilsin teknik ekibe sorulmadan hareket edilmeyecektir. Sonuçta bizim bir oyun anlayışımız var. Sağlam bir adım atmamız lazım"

Yorumlar (0)

Yorum Yaz