Son Dakika
Bu Husümet Bitsin..

Bu Husümet Bitsin..

Süper Lig'in yeni temsilcisi Ankaragücü taraftarları, "Bu husümet bitsin" diyerek, Göztepe'ye zeytin dalı uzattı. Sarı kırmızılılar bu teklifi hemen değerlendirerek Başkent ekibinin tribün liderlerini İzmir'e davet ettiler. Her iki takımın ileri gelenleri önümüzdeki günlerde biraraya gelecek

Yıllardır spor sahalarında neden şiddet, kavga ve fanatizim var diye sorarım kendime. 2 takım sahaya çıkar biri kazanır, diğeri kaybeder. Ama bazı takımlar arasında daha maç başlamadan olaylar yaşanır. Acı ama gerçek bunların bazılarında ölümler bile olmuştur. Daha Başkent ekibi Süper Lig'e çıktığı gün bile her iki taraftarları sosyal medyada birbirlerine adeta silahlarını çekmişti. Bu olayları izlerken öyle üzülüyorudm ki, ama birşeyde yapamıyordum. Yani elimden hiçbirşey gelmiyordu.

TELEFONLA GÖRÜŞTÜLER

Önceki gün öyle güzel bir duyum aldım ki, çok ama çok mutlu oldum. Göztepe'nin Başbakan lakaplı  İsmail Kocaoğlu'nun yeğeni Ertan Kocaoğlu bunu benimle paylaştı. Ankaragücü'nün tribün liderlerinden Fatih Öney, Ertan'ı tefonla aramış. Ve bu sezondan itibaren her iki takım arasındaki husümetin bitmesi gerektiğini söylemiş. Geçmişi unutup gelecek için birbirimize sarılıp dost, kardeş olalım demiş. Kocaoğlu, Göztepe'nin tribün liderleriyle görüştükten sonra Öney'i İzmir'e davet etti. Öney, önümüzdeki günler içerisinde İzmir'e gelerek sarı kırmızılı taraftarlarla biraraya gelecek.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLSUN

Ben bu gelişmeleri takip ederken yanımda Kıbrıs Gazisi Emekli Tankçı Albay Erdoğan Türkmen konumatımla beraberdim. Bana sadece şunu söyledi. "Bu olay Türkiye'ye ornek olsun" dedi.

Bu konuşmalar kısa süre içerisinde sosyal medyaya düştü. Her iki takım taraftarları bu anlamlı buluşma için büyük destek vermeye başladı. Göztepe, Ankara'ya gittiğinde, Ankaragücü İzmir'e geldiğinde taraftarlar birbirlerini çiçeklerle karşılayacak. İşte bu, Sizlere de bu yakışırdı zaten. Mükemmel bir yaklaşım. Gelin hep birlikte bu dostluğa destek verelim. Türkiye'ye örnek olsun, diyerek şimdiden her iki takım taraftarlarını ayakta alkışlıyorum.  

Rotman ile yollar ayrıldı

Göztepe'den önceki gün ayrılan Rajko Rotman, dün gece yarısı ani bir şekilde Kayseri'ye giderek sözleşme imzaladı

Önceki gün saat 21.00'de İzmir'den uçakla Kayseri'ye gelen ve Göztepe ile bağlarını koparan Rajko Rotman, sağlık kontrolünün ardından opsiyonlu olarak 1+1 yıllığına mukavele imzaladı. Sarı kırmızılı takım Hollanda kampında olduğu için Rotman'ın, takım Kayseri'ye dönene kadar antrenmanlara burada çıkacağı belirtildi.

Bu arada Kayserispor Kulübü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, "2016-17 sezonu ikinci yarısında, takımımızda forma giyen ve çok zorlu mücadelemizde Kayserisporumuza katkı sağlayarak başarımızda payı olan, aynı zamanda şehrimizde oynamaktan mutlu olan futbolcumuz Rajko Rotman'la yapılan görüşmeler sonrasında opsiyon kulübümüze ait olmak kaydıyla 1+1 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Rotman ve Kayserisporumuza hayırlı olsun" denildi.

 

 

 

 

KAYNAK:gazeteyenigun

 

Yorumlar (2)

  • berkayzobu35
    MARİO GOMEZ TRANSFERİ NOLDU ACABA
  • 1925
    Bencede barış sağlanmalı türkiyenin en sağlam 2 tribünü artik arkadaş olmalı. İstanbula karşı omuz omuza...

Yorum Yaz