Son Dakika
Biyonik Adam Castro

Biyonik Adam Castro

Göztepe'nin yıldızı Andre Castro Hollanda kampında Yeni Asır'a özel açıklamalarda bulundu. Geçen sezon Süper Lig'in en çok koşan, en istikrarlı ismi olan Castro, tam bir 'Biyonik adam'. Türkiye'de 6 sezondur hiç sakatlık yaşamayan, futbolu hayatının öznesi yaparak profesyonel yaşayan Castro görev adamı olmaya devam edeceğini söyledi. Göztepe'nin geçen sezon Kasımpaşa'dan aldığı Castro, en son Türkiyeye gelmeden önce Porto'da sakatlandığını belirterek, "Ayak parmağım kırılmıştı ama ben 6 ay o ayakla oynadım. Portekiz'de bu durum gündeme oturmuştu" dedi.

PROFESYONELLİK ŞART

Türk futbolcuların biraz daha profesyonel olması gerektiğini söyleyen Portekizli, "Genel olarak söylüyorum. Türkiye'de çok yetenekli oyuncular var ama çalışmayı sevmiyorlar. Türkiye'de gördüğüm en profesyonel yaşayan Türk futbolculardan bir tanesi Selçuk Şahin'di" dedi.

MOURİNHO DESTEK İSTEDİ

Hollanda kampında arkadaşımız Burak Hakerler'e ilginç açıklamalarda bulunan Castro son sakatlığını 6 yıl önce yaşadığını hatırlatarak, "Porto'da oynarken ayak parmağım kırılmıştı. Ama ben yine de 6 ay boyunca oynadım. Portekiz'de de bu durum uzun süre gündem olmuştu. Bir keresinde Jose Mourinho, Manchester United'da çalıştığı dönemde beni aradı. O zaman stoperi Jonny Evans ayak parmağını kırmış ve oynamak istemiyormuş.
Mourinho da benden benzer sakatlığı yaşadığım için Evans'ı arayıp 'Benim için onu arayıp motive eder misin' demişti. Ben de aradım Evans oynadı" dedi.

KARDEŞİ DE ŞAMPİYON

Sporculuğun aileden geldiğini belirten Andre Castro, "14 yaşında bir kız kardeşim var. Atletizm'de 1500 metrede 18 yaş altında Portekiz şampiyonu oldu. Şampiyon olduğu yarıştan önce de onu ziyarete gitmiştim. Birbirimize çok büyük destek oluyoruz. Herhalde ailenin genlerinde var. Koşmayı çok seviyorum. Onunla birlikte olduğumuzda bile genelde koşuyoruz. Bana eşlik ediyor. Kardeşim de fanatik bir Göztepeli oldu. Maçlarımızı takip ediyor" dedi.

ÖZEL RÖPORTAJ: BURAK HAKERLER

YeniAsır

Yorumlar (0)

Yorum Yaz