Son Dakika
Titi: Beni Buraya Getiren, Göztepe'nin Futbola Olan Aşkı

Titi: Beni Buraya Getiren, Göztepe'nin Futbola Olan Aşkı

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Titi, Göztepe'ye geldiği için çok  mutlu olduğunu belirterek, takımın başarısı için elinden geleni yapacağını  söyledi.

"Beni buraya getiren, bu kulübün futbola olan aşkı." diyen Titi,  Göztepe'nin futbola dair projelerinin heyecan verici olduğunu kaydetti.

"Yeni şeyler öğrendiğim bir ligdeyim"

Titi, Süper Lig'de çok mutlu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Çok iyi adapte oldum, her geçen yıl daha da alıştım. Her geçen yıl  yeni şeyler öğrendiğim bir ligdeyim. Süper Lig, gerek yabancısı gerek yerlisiyle  gerçekten çok kaliteli, iyi oyunculardan ve iyi takımlardan oluşan bir lig. Bu  sene umuyorum hem benim için hem Göztepe için iyi bir sezon olur ve takımıma  elimden gelen en iyi yardımı gösteririm."

Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin futbolun kalitesini geliştirmesi  açısından önemli olduğunu kaydeden Titi, futbolda da hatalı kararlarla çok sık  karşılaşıldığına işaret etti.

VAR sistemine olumlu baktığını dile getiren Titi, "Hepimiz insanız,  hatalar yapabiliyoruz. Elimizde bir teknoloji varken bunu futbol adına iyiye  kullanabiliyorsak tabii ki kullanmamız gerekiyor." dedi.

Titi, Göztepe taraftarının "mükemmel" olduğunu belirtti.

Geçen sezon İzmir'e maça geldiğinde taraftarı çok beğendiğini aktaran  Titi, "Buraya gelmemde en büyük etkisi olan şeylerden biri taraftarlar oldu.  Göztepe taraftarının futbola olan aşkı, gerçekten çok inanılmaz." diye konuştu.

Göztepe'nin 36. yabancısı

Süper Lig'de 27. sezonunu geçirmeye hazırlanan Göztepe'nin son olarak  kadrosuna dahil ettiği Titi, sarı-kırmızılı ekibin lig tarihindeki 36. yabancı  futbolcusu oldu.

Göztepe formasıyla 53 maçta mücadele eden Helman Nkosiyetha  Mkalele'nin en fazla forma giyen yabancı futbolcu olduğu İzmir ekibinde, Güney  Afrikalıyı futbolcuyu 33 maçla takımda bulunan Andre Castro takip ediyor.

Titi, Göztepe'nin lig tarihindeki 4. Brezilyalı futbolcusu olarak da  kayıtlara geçti.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz