Son Dakika
Tuna aklıyla ve kalbiyle Göztepe’de

Tuna aklıyla ve kalbiyle Göztepe’de

Abdullah Çelebi/İzmirGazetesi-Göztepe’de Kemal Özdeş’in ayrılmasının ardından yönetim eski teknik direktörü Tamer Tuna ile 3.5 yıllık sözleşme imzalarken, Başkan Mehmet Sepil flaş açıklamalarda bulundu. Tuna’nın geçen sezonu 6. sırada bitirerek başarılı olduğunu hatırlatan Sepil, “Hocanın geçen yılki performansı belli. Bizim bile beklemediğimiz bir şekilde, uzun süre Avrupa’yı kovalayan bir Göztepe vardı. Devre arasında çok başarılı giderken hocamıza kontrat önerisinde bulunmuştum. O ise o dönem imzalamamıştı. Ben de bunun üzerine bir değerlendirme yaptım. Hocamızın benim hayal ettiğim Göztepe’ye hazır olmadığına karar verdim ve yıl sonunda yollarımızı ayırdık. Bu tamamen benim kararımdı. Ancak sonraki yapılandırmada performans açısından takımı görmek istediğimiz yere getiremedim. Dün yaptığım görüşmede hocamızın aklının, kalbinin, hem tüm uzuvlarının her şeyiyle Göztepe’ye hazır olduğunu gördüm. Bunu birlikte başarabileceğimizi gördüm. Bu kararı almaktan da hiç çekinmedim. Hocamıza hoşgeldinn diyoruz” dedi.

PUAN OLARAK ZORDAYIZ

Trabzonspor’a kaybettikten sonra puan olarak zor duruma düştüklerini vurgulayan Sepil, “Puan olarak hiç ummadığımız bir noktadayız. Bunun sonucu olarak da hocamız ile cumartesi akşamına kadar bir araya geldik. Kemal hocanın ilk lafı, “Başkanım belki de en doğru hareket benim ayrılmam olabilir” oldu. Gün boyu yaptığımız görüşmelerin sonucunda böyle bir değişikliğin Göztepe’nin menafatleri doğrultusunda olacağını düşündük. Kontratıyla ilgili ekstra bir talepte bulunmadı. Kariyeri ve karakteri itibariyle düzgün ve Türkiye’nin en önemli hocalarından biri. Ancak burada olmadı” diye konuştu. Gelişmelerden sonra Tamer Tuna’dan, “Göztepe kulübüne her türlü yardıma hazırım" mesajını aldığını dile getiren Başkan Sepil, “Daha sonra Tamer hocayla buluştuk. Takımın durumunu değerlendirdik. Tamer Tuna’nın buraya gelmesinin Göztepe kulübünün menfaatleri için en doğru hareket olduğunu değerlendirdik. Tuna, Göztepe'yi iyi bilen, hatta buradaki birçok şeyi kuran kişi. Önemli 11 hafta var. Kulüp, camia, tribün ve hoca olarak kenetlenerek hep birlikte Göztepe’yi bu içinde bulunduğu durumdan çıkarmak için en büyük gayreti göstereceğiz” yorumunu yaptı.

 

“Tüm kalbimle buradayım”

 

Teknik direktör Tamer Tuna ise, “Tüm kalbimle ve ruhumla buradayım. Geriye dönmeden, tecrübe kazanmış olarak buraya odaklanacağız. 11 hafta ve kupa maçı dahil olmak üzere önemli bir süreçteyiz. Göztepe adına Göztepeli olarak burada başarılı işler yapmak istiyorum. Başarıları seneye, daha sonraki yıllara da taşımak istiyoruz. Bu ideallerde rol almaktan mutluyum” dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz