Son Dakika
 • Mehmet Sepil: Kulüpler 14 yabancıda kalmak istiyor
  Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe'mizin Başkanı Mehmet Sepil, TFF ile yapılan toplantıda yabancı kuralıyla ilgili konuşulan planlamaları anlattı.
 • Halil Akbunar: 'Gürsel Aksel'de şampiyonluklar yaşayacağız'
  Göztepe'nin başarılı orta saha oyuncusu Halil Akbunar, Göztepe forması ile Avrupa'da oynamak istediğini belirterek, "İnşallah Gürsel Aksel'de şampiyonluklar yaşayacağımıza inanıyorum" dedi. Göztepe'nin 26 yaşındaki futbolcusu Halil Akbunar, TamSaha Dergisi'ne açıklamalarda bulundu. Takım olarak çok güzel bir stada kavuştuklarını belirten Halil, "Çok uzun bir zaman sonra stadımız oldu. Şöyle diyebilirim; bence Türkiye'nin en iyi statlarından bir tanesi oldu. Zaten gelip de görenlerin hepsi aynı şeyi söylediler. Göztepe'nin aslında çok önceden böyle bir stadı olması lazımdı. Bu süreçte yeni stadımızda çok az maç oynayabildik. İnşallah Gürsel Aksel'de şampiyonluklar yaşayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
 • Göztepe 20 yıllık hasreti dindirmek istiyor!
  Süper Lig'de son olarak evinde Aytemiz Alanyaspor'la 3-3 berabere kalan Göztepe'miz, cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçına iddialı hazırlanıyor.
 • Göztepe'mizin Başkanı Mehmet Sepil Spor Life'de
  Kulüpler Birliği ve Göztepe'mizin Başkanı Mehmet Sepil sessizliğini Spor Life’a bozdu. Genelde röportaj vermeyi sevmeyen Sepil okul arkadaşı dergi yazarlarından Dr.İnci Haznedaroğlu Erkin’i kıramadı ve Erkin’in sorularına samimi cevaplar verdi.
 • Göztepe'de Üzen Seri
  Süper Lig'de koronavirüs arası sonrası Trabzonspor'un ardından BtcTurk Yeni Malatyaspor'a da yenilen Göztepe, son 6 maçında 5'inci yenilgisini alarak kötü bir seriye imza attı.
 • Göztepe, Malatya'da 3 puan bıraktı
  İşte maçın ayrıntıları...
 • UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı alan kulüplerimiz belli oldu
  TFF Kulüp Lisans Kurulu yaptığı toplantıda lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan Sportif, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali kriterler yönünden inceledi ve 2020-2021 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirledi.
 • Göztepe Telafi Peşinde
  Süper Lig'de koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan duraklamanın ardından geçen hafta evinde lider Trabzonspor'la oynadığı maçı 3-1 kaybeden Göztepe, yarın düşme hattında yer alan BTC Türk Yeni Malatyaspor deplasmanına çıkacak.
 • Leo Schwechlen sözleşmesini feshetti
  Süper Lig’de cumartesi günü BtcTurk Yeni Malatyaspor deplasmanına çıkacak Göztepe’miz de Leo Schwechlen şoku yaşandı. Corona virüsü salgını süresince kendine ödeme yapılmadığını gerekçe gösteren Fransız oyuncu kulübe ihtarname gönderip ardından sözleşmesini tek taraflı feshederek takımdan ayrıldı.
 • Sessiz Çoğunluğun Sesi
  Göztepe başkanının tek gayesinin Göztepe’nin çıkarları olduğunu geçmişte onlarca kez görmüştür.
'Başarısızlığa tahammülümüz yok'

'Başarısızlığa tahammülümüz yok'

Abdulah ÇELEBİ/SONKALEİZMİR-Göztepe'de Tamer Tuna'nın istifasının ardından 3 yıllık sözleşme imzalanan teknik direktör İlhan Palut, Urla Adnan Süvari Tesisleri'nde takımla birlikte ilk antrenmanına çıkarken camiaya da önemli mesajlar verdi. Hatayspor'u 1. Lig'e çıkarıp geçen sezon Play-Off oynatan 43 yaşındaki teknik adam, "Çok mutluyum, heyecanlıyım. İlhan Palut ve ekibinin başarısızlığa tahammülü yok. Arada kazanılan maçlar yerine bir istikrar sağlama hedefimiz var.  Çok mutluyum ve heyecanlıyım. Başarmak için hazırım" dedi.

DOĞRU YERDEYİM
Süper Lig'den sezon başında da teklif aldığını ama kabul etmediğini kaydeden Palut, "Göztepe gibi bir camia ile beraber bu işe girmek benim için mutluluk verici. Doğru zamanda doğru yerde olduğumu hissediyorum, inanıyorum. İlk olarak Göztepe'ye bir futbol felsefesi kazandıracağız. Kendi oyununu oynayan, mücadele eden, agresif ve coşkulu bir takım olacak. Hedefimiz kendi camiamızın beklentilerini karşılık veren bir takım. Her hoca oynatacağı sistemi cümlelerle anlatabilir ama biz çok çalışarak sağlayacağız" diye konuştu. 

AYAKLAR SAĞLAM BASACAK
Palut şöyle devam etti: " Takımda oyun istikrarı sağlamalıyız. Rakiplere saygı duyacağız, önlem alacağız ancak kendi oyununu kabul ettiren acaba nasıl önlem alırız diye düşünülen bir Göztepe takımı hedefleyeceğiz. Bu oyun sistemi oturduğu zaman ve sonuçlar da geldiği zaman zaten herkesin mutlu olacağı bir sıralama sağlanmış olacak. Bugüne kadar getirdiğim futbol felsefesi ışığında bunu Göztepe takımına kısa sürede kazandırdığımız zaman bizim de Süper Lig'de ayaklarımın ne kadar sağlam basacağını zaten hep beraber göreceğiz" dedi.

GENÇLER FIRSAT BEKLİYOR
Palut, genç teknik adamların fırsat beklediğini, Göztepe'nin bu fırsatları vermekten çekinmediğini belirterek, "Ben de hak ettiğimi düşündüğüm bu güvene layık olmaya çalışacağım. Hedefim eğer ki böyle teknik direktörleri göreve getirme noktasında düşünene ama karar veremeyen camialar var ise bunun için de onlara bir referans olacağım." diye konuştu.
STAT HEYECAN VERİYOR

Göztepe'nin yapımı devam eden stadı Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin heyecan verici olduğunu kaydeden Palut, "Ben de güzel bir süreçten sonra oraya inşallah başarılı bir şekilde gidebilecek Göztepe takımında teknik direktör olarak o stada çıkmanın heyecanını taşıyacağım." İlhan Palut'un ekibinde pro lisans sahibi Ersan Parlatan'ın yanı sıra Osman Demir, Bekir Arpacı, Erkan Akkoç, Çağatay Turan, Suat Arıcan, Birtan Güner yer alıyor.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz