Son Dakika
Amatör Şubeler Sorumlusu  Deniz Durmaz: Blöf Yapmıyoruz

Amatör Şubeler Sorumlusu Deniz Durmaz: Blöf Yapmıyoruz

SİSTEM YANLIŞTI

Mehmet Sepil yönetimi göreve geldiğinden bu yana sistemin yanlış işlediğini vurgulayan Durmaz, "Başkan bugüne kadar elinden gelen tüm desteği verdi. Ancak sistemin, (Futbol şu kadar harcıyorsun şu kadar da hentbole ve voleybola ver) şeklinde işlemesi baştan beri yanlıştı. Sadece Başkanımız Sepil'in cebine bağlı olarak yarışmacı takımları yürütmek olanaksız. Rakiplerimize belediyeler destek oluyor. Örneğin yol ve konaklama masrafları karşılanıyor. Bu paralarla üç - beş oyuncu daha istihdam edebiliyorsunuz. İsim sponsorları olmayan takımlar dışında da belediye takımları var.

Şu anda kararımız kesin. Yani mağdur edebiyatı yapıp geri dönme gibi bir niyetimiz yok. Gerçekler ortada. Başkanımız Mehmet Sepil'le de görüşerek yarışmacı takım kararı göndermeme kararı aldık. Ama camiadan (Biz size destek oluruz) diye bir yaklaşım gelir, masraflar karşılanırsa, liglerin başlayacağı tarihe kadar ki (ne zaman başlayacağı  belli değil) durumu tekrar değerlendirebiliriz" dedi.

 

AMATÖRDE DARALMA YOK

Durumun amatör branşlarda küçülmeye gitme şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğinin de altını çizen Deniz Durmaz, "Biz aynen 14 branşta yola devam ediyoruz. Cimnastikte Ferhat'ı, okçulukta Yasemin'i olimpiyatlara göndereceği. Gururumuz olan sporcularımızın arkasındayız. Diğer şubelerde de faaliyitlerimiz aynı tempoda sürecek. Ancak destek olmadan yarışmacı takım çıkarmayacağız. kararımız kesin" dedi.  

Yorumlar (0)

Yorum Yaz